Hírek
2024. Február 19. 15:07, hétfő |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Elutalt 2 millió előleget egy mobilházra, nagy hiba volt!
A Pápa melletti kistelepülésen élő hölgy a Marketplace-en lelt rá egy kecsegtetőnek tűnő ajánlatra.
Óvatosságra intik a Veszprém vármegyei rendőrök az online térben értékesítőket és vásárlókat is. Egy Pápa melletti kistelepülésen élő hölgy tett feljelentést csalás miatt, mivel az egyik közösségi oldal piacterén hirdetett mobil házra közel kétmillió forintot előre elutalt, ám a vásárolt termék nem érkezett meg. Próbált kapcsolatba lépni az eladóval, de elérhetetlenné vált, és később sem teljesítette a szállítást - írja a Police.hu
A rendőrség kéri, hogy csak biztonságos, ismert és nagyon jó értékelésű webáruházakból vagy eladóktól vásároljon!
Mindig legyen óvatos, inkább a személyes átvételt válassza, főleg, ha az áru értéke magas! Győződjön meg arról, hogy a termék valóban létezik-e, ne higgyen egy fotónak! Ha mód van rá, részesítse előnyben az utánvételes fizetést!
Az online térben elkövetett csalások megelőzéséről további hasznos információkat, aktualitásokat, tanácsokat a KiberPajzs oldalán talál.
A kép csak illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 14. 09:34, vasárnap | Helyi
Boldog ovis december, a boldogító jó cselekedetek hónapja a Fáy Oviban
2025. December 14. 09:11, vasárnap | Helyi
Fojtogató sikátorok - Itt az új pápai krimi
Csukárdi Sándor legújabb krimijében a pápai közlék fontos szerepet kaptak.
2025. December 13. 19:00, szombat | Helyi
Közösségi összefogásban csomagolták be az adományokat
A Pápai Polgárok immáron harmadik éve gyűjtik a felajánlásokat a pápai és a környékbeli rászoruló családok számára.
2025. December 12. 20:19, péntek | Helyi
A Youtube-on válaszol a polgárok helyi gazdaságot érintő kérdéseire Grőber Attila
Hétfőn fél 5-kor élőben válaszol a kérdésekre a polgármester.

