Városlista
2026. február 22, vasárnap - Gerzson

Hírek

2014. Szeptember 09. 11:02, kedd | Belföld
Forrás: MTI/MTI Fotó: Kovács Tamás

Első nap csaknem ezren vettek jegyet vagy bérletet a Bubira

Első nap csaknem ezren vettek jegyet vagy bérletet a Bubira

Nagy érdeklődés fogadta a MOL Bubit (Budapest Bicikli), az első napon már csaknem ezer új felhasználó vett rá jegyet vagy bérletet - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) az MTI-vel.

A 76 gyűjtőállomáson lévő 1100 biciklit hétfőn, a rendszer hivatalos elindulásának első napján csaknem 2700-an vették igénybe - írták. Az almazöld kerékpárok több mint 38 ezer percet töltöttek az utakon, egy-egy ember átlagosan 16 percet használta őket - tették hozzá. Az indulás alkalmával meghirdetett számos kedvezmény közül legtöbben a Start bérletet választották; ők december 31-éig 3 ezer forintért használhatják a MOL Bubit, sőt ebből 1500 forintot le is tekerhetnek.

Aki szeretne bérlethez jutni, annak a BKK továbbra is azt javasolja, hogy a várakozás elkerülése érdekében a molbubi.bkk.hu webcímen előzetesen regisztráljon.

A rendszer üzemeltetéséről a BKK által megbízott Közbringa Kft. gondoskodik, munkatársai folyamatosan ellenőrzik a gyűjtőállomásokat, hogy az igényekhez igazodva ott mindig kellő számú kerékpár és szabad férőhely legyen. Az egymástól 300-500 méterre elhelyezett gyűjtőállomások a pesti oldalon a Nagykörúton és a Városligeten belül, Budán pedig a Vízivárosban, valamint a dél-budai egyetemi negyedben és a Margitszigeten találhatók. Az egységes kinézetű, speciálisan a városi forgalomra tervezett, strapabíró kerékpárok télen-nyáron, a nap 24 órájában használhatók - olvasható a BKK közleményében.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 22. 14:00, vasárnap | Belföld

Választás 2026 - Magyar Péter: a Tisza meg fogja nyerni a választást

A Tisza Párt nemcsak elindul története első országgyűlési választásán, hanem meg is fogja nyerni azt, nem kicsit, hanem nagyon, nagyon -

2026. Február 22. 09:10, vasárnap | Belföld

Nem létező számok alapján hirdetett győzelmet Orbán Viktor

Vitát váltott ki az ajánlásgyűjtésről szóló kormánypárti kommunikáció a hétvégén, miután Orbán Viktor Facebook-oldalán egy olyan videó jelent meg, amely szerint „fölényes fideszes győzelem” született az aláírásgyűjtésben.

2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld

KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt

2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).