Hírek
2017. Január 27. 11:03, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Elsikkasztott 55 milliót ügyfelei pénzéből egy szegedi ügyvéd
Vádat emeltek egy szegedi ügyvéddel szemben, aki tizenegy ügyfelének mintegy 55 millió forintját sikkasztotta el - tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség helyettes szóvivője pénteken az MTI-t.
Serfőző Katalin közölte, hogy a Szegedi Járási és Nyomozó Ügyészség az ügyvédet nagyobb, valamint jelentős értékre, üzletszerűen elkövetett sikkasztás bűntettével és jogosulatlan elsajátítás vétségével vádolja.
A vádirat szerint az ügyvéd 2011 augusztusa és 2015 márciusa között tizenegy esetben nem a megállapodásoknak megfelelően kezelte az ügyfelek által átadott pénzt, hanem saját megélhetését fedezte belőle. Egy esetben pedig a letéti számlájára tévesen megküldött pénzösszeget vette fel és használta jogtalanul.
Az ügyvédi letétként kezelt pénzt az ügyvéd nem hasznosíthatja, azt csak az ügyfél rendelkezései szerint fizetheti ki. A vádlott az ügyfelek pénzét - határidőn túl, egy sértett kivételével - visszaadta. A hiányzó összegeket legtöbbször egy másik ügyfél által átadott pénzből fizette vissza.
A vádlott 2015 márciusa óta nem folytat ügyvédi tevékenységet - tudatta az ügyész.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 14. 14:00, csütörtök | Belföld
Gajdos László: leállítják a védett erdők kitermelését, és szigorítják az ipari szankciókat
Leállítják a védett erdők kitermelését, és szigorítják az ipari szankciókat - írta Gajdos László élő környezetért felelős miniszter szerdán Facebook oldalán.
2026. Május 14. 13:00, csütörtök | Belföld
OVF főigazgató-helyettese: pénteken felállítják az országos vízügyi koordinációs központot
Az országban működő 12 vízügyi igazgatóság munkájának összehangolására csütörtökön felállítják az országos vízügyi koordinációs központot
2026. Május 14. 11:00, csütörtök | Belföld
Orbán szerint már nem nemzeti kormánya van Magyarországnak
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a \"leköszönő nemzeti kormány\" pedig elkészítette a leltárt - mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
2026. Május 14. 07:15, csütörtök | Belföld
Berendelték az orosz nagykövetet a kárpátaljai dróntámadás miatt
Csütörtök délelőttre a külügyminiszter berendelte a budapesti orosz nagykövetet a Kárpátalját ért orosz dróntámadás miatt

