Városlista
2025. március 19, szerda - József

Hírek

2014. Augusztus 26. 16:01, kedd | Helyi
Forrás: Pápai Rendőrkapitányság

Elmenekült a rendőrök elől

Elmenekült a rendőrök elől

A Pápai Rendőrkapitányság körzeti megbízottjai 2014. augusztus 25-én előállítottak a Pápai Rendőrkapitányságra egy pápateszéri férfit, aki a hétvégén nem állt meg az őt igazoltatni szándékozó rendőröknek.

A Pápa környéki településen szolgálatot ellátó körzeti megbízottak 2014. augusztus 23-án éjjel egy feléjük közeledő autót kívántak ellenőrizni. A jármű sofőrje – a rendőri jelzését figyelmen kívül hagyva – tovább hajtott. A menekülő sofőr a falu futballpályája előtt leállította járművét és lezárva hátrahagyta azt. A kocsit megtaláló rendőrök megállapították, hogy a felszerelt rendszámtábla más gépjárműhöz tartozik, ezért az autót lefoglalták és beszállították a Pápai Rendőrkapitányságra. Varga Csaba r. főtörzsőrmester és Radics Roland r. törzsőrmester körzeti megbízottak 2014. augusztus 25-én a szomszédos faluban igazoltatták a jármű tulajdonosát, egy 25 éves pápateszéri férfit, akit előállítottak a kapitányságra. A gyanúsított kihallgatása alkalmával elismerte, hogy a lefoglalt autót közel egy hónapja vásárolta külföldi okmányokkal. Egy magyar rendszámot is vásárolt, amit felhelyezett a külföldi gépkocsira. Állítása szerint a rendőrök állj jelzését észlelte ugyan, de megijedt, ezért menekült el előlük.
A férfi ellen egyedi azonosító jellel visszaélés bűntett elkövetésének meglapozott gyanúja miatt indított büntetőeljárást a Pápai Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 14:00, szerda | Helyi

Valaki kutyákat mérgez meg a Malomkert lakóparkban

Szög, éles tárgy, fagyálló folyadék a finom jutalomfalatokban. Az aljas, embertelen elkövető után a rendőrség is nyomoz.

2025. Március 19. 08:00, szerda | Helyi

Grőber Attila: Dinamizálni kell a várost!

Hosszú interjút készítettünk a polgármesterrel, akit arra kértünk, hogy értékelje a mögöttünk hagyott fél évet és beszéljen a jövőre vonatkozó terveiről, tekintettel a március 2-i időközi választás eredményére.

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Március 18. 20:16, kedd | Helyi

Újra Pápára látogatott Gyurcsány Ferenc

A DK elnöke lakókocsival járja be az országot, hogy találkozzon az emberekkel.