Városlista
2026. május 13, szerda - Szervác

Hírek

2021. November 04. 18:24, csütörtök | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Ellenzéki megemlékezés november 4-én

Ellenzéki megemlékezés november 4-én

Az ellenzéki pártok vezetői és szimpatizánsai gyertyagyújtással emlékeztek meg az 1956-os forradalom és szabadságharc leveréséről.

A megemlékezésen Grőber Attila, a szocialista párt helyi szervezetének elnöke szólt röviden az emlékezőkhöz. Felidézte, a szovjet csapatok 65 évvel ezelőtt megdöntötték a törvényes magyar kormányt, és egyúttal leszámoltak egy álommal. - Azzal az álommal, hogy Közép-Európában egy kis nép képes arra, hogy a maga erejéből kivívja a függetlenségét és szabadságát. Ez a valódi gyilkosság - mondta Grőber Attila hozzátéve, az álom több mint harminc évig maradt álom, majd 1989. október 23. volt az a nap, amikor ezt az álmot megpróbálták újra megvalósítani. – Azóta eltelt harminc év, és majd mindenki eldönti magában, hogy 2021 novemberében ez az álom teljesül-e. Szabad, független, demokratikus Magyarország vagyunk-e? Nekünk mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy ez az álom valóban beteljesüljön - hangzott el a megemlékezésen.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 13. 17:14, szerda | Helyi

Tömegbukás részese volt a Tour de Hongrie pápai versenyzője

Egyelőre nincs információ arról, hogy tudja-e folytatni a versenyt a fiatal sportoló.

2026. Május 12. 17:49, kedd | Helyi

Eltűnt! Keresi a rendőrség a képen látható nőt!

A Pápai Rendőrkapitányság körözést adott ki egy 41 éves nő eltűnése miatt. A rendőrség jelenleg is keresi Czory Melindát, születési nevén Pente Melindát.

2026. Május 12. 13:01, kedd | Helyi

Ujvári Szilvia: A talajvédelem ma már nemzetstratégiai kérdés

Az Országgyűlés Agrár- és Élelmiszergazdasági Bizottságában hallgatták meg Bóna Szabolcs miniszterjelöltet – számolt be közösségi oldalán Ujvári Szilvia, a TISZA országgyűlési képviselője.

2026. Május 12. 12:44, kedd | Helyi

Jogosítvány nélkül, forgalomból kivont autóval okozott balesetet

A baleset következtében a gépkocsiban rögzítés nélkül utazó egyéves gyermek a járműből kiesett, és nyolc napon túl gyógyuló, súlyos egészségromlással járó sérüléseket szenvedett.