Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2019. Június 05. 11:11, szerda | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Elkészült az aszfaltozás, legkésőbb a jövő héten megnyitják a Korvin utcát

Elkészült az aszfaltozás, legkésőbb a jövő héten megnyitják a Korvin utcát

Jelenleg a közlekedési táblák kihelyezése zajlik, valamint az útburkolati jelek felfestése van hátra. Ha mindez elkészült, a hét végén, vagy legkésőbb jövő hét elején megnyílhat a tavaly októberben lezárt belvárosi utca.

A hét elején készült a felső, úgynevezett kopó aszfaltréteg az utcában, a Fő tér és a Bástya utca között. Ezen a szakaszon végzik el az utolsó simításokat, mielőtt - korlátozásokkal ugyan - de megnyitják a forgalom számára.

Az utca Korona utca felőli végén járda és parkolóépítés zajlik jelenleg, de a körforgalom kialakítása továbbra sem kezdődhet el. Vörös Lászlótól, a kivitelezést végző cég vezérigazgatójától megtudtuk, egy várost ellátó gázvezeték húzódik az út alatt, melynek kiváltását írják elő a tervek. Ezt a munkát olyan alvállalkozó végezheti, amely az E.ON-nal szerződésben áll, mindössze három ilyen társaság van a dunántúlon és az építőipar felfutása miatt komoly kapacitás problémával küzdenek. A munkálatok erre a hónapra vannak beütemezve, Vörös László bízik benne, hogy valóban el is kezdődik végre a gázvezeték kiváltás, melyet teljes útzár mellett végeznek majd.

Az utca felújítása kapcsán Unger Tamás alpolgármester felidézte, a Korvin utca megújításáról az elsők között döntöttek, amikor a belterületi utak felújítására kapott 650 millió forintos kormányzati támogatás elköltéséről határoztak. Eredetileg csak burkolatcseréről volt szó, később azonban úgy döntöttek, hogy az önkormányzat kiegészíti a rendelkezsére álló forrást és faltól-falig felújítják az utcát. Az alpolgármester hozzátette, ezzel az utca szabályozása is megtörtént, a nyomvonal kirábbi törését kiegyenesítették, valamint egy régi lakossági igény is teljesülhet, a Korona utcai körforgalom kialakításával. Unger Tamástól megtudtuk, az úttest szélessége lehetővé teszi a kétirányú forgalmat is, egyelőre azonban a forgalom ezt nem indokolja, ezért a korábbi forgalmi rend szerint lehet majd használni az utcát, sok-sok parolóhellyel.

Dr. Péntek Árpád, a térség önkormányzati képviselője örömét fejezte ki a felújítás kapcsán. Mint mondta, az utca lakói és üzlettulajdonosai számára ugyan sok nehézséget okozott a hosszúra nyúlt útlezárás, ám összességében örömtelinek tartják, hogy ilyen szépen és igényesen készítették el az új burkolatokat. A képviselő arra kéri a közlekedőket, hogy fokozott figyelemmel és körültekintéssel vegyék újra birtokba az utcát, hiszen még különböző munkálatokat végeznek ott a szakemberek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 17:00, vasárnap | Helyi

Ujvári Szilvia: Takács Péter úgy lenne jelen a körzetben, mint Columbo felesége

A Tisza jelöltje szerint a képviselet nem kampányidőszakos jelenlét, hanem mindennapi felelősség.

2026. Január 11. 12:24, vasárnap | Helyi

A doni katasztrófa hőseire emlékeztek Pápán

Az 1943-ban, 83 éve történt a doni áttörés, melynek évfordulója alkalmából tartottak megemlékezést Pápán, a második világháborús emlékműnél.

2026. Január 11. 11:13, vasárnap | Helyi

Leégett egy szerény otthon Bakonyszücsön, gyűjtést szerveznek a károsultnak

Mária egy befogadó telkén, a lakókocsiban élt, mindene odaveszet a tűzben, ő ki tudott menekülni.

2026. Január 11. 10:00, vasárnap | Helyi

Nem elég, hogy nekiütközött, még meg is ütötte

A 42 éves pápai férfi hirtelen áttért a szemközti sávba, nekiment egy autónak, majd bevert egyet a sofőrnek.