Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2019. Április 30. 07:14, kedd | Belföld
Forrás: mti

Eljárás indult a Duna-Dráva Nemzeti Parkban elpusztult állatok miatt

Eljárás indult a Duna-Dráva Nemzeti Parkban elpusztult állatok miatt

A rendőrség eljárást indított a Duna-Dráva Nemzeti Parkban elpusztult állatok ügyében.

Hétfőn a hvg.hu írt a nemzeti park honlapjára hivatkozva arról, hogy több mérgezett állatot is találtak a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság szakemberei a múlt héten. A cikk szerint mindegyik állaton látható volt a mérgezés tünete, a madaraknál a görcsbe rándult ujjak, a rókáknál az összehúzott testtartás.

Az állatok pusztulásának okáról csak az állatorvosi szakvélemény után lehet egyértelműen biztosat állítani, addig is a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság megtette a bejelentést az illetékes rendőrkapitányság felé.

A Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI megkeresésére azt közölte: a Duna-Dráva Nemzeti Park képviselője tett feljelentést múlt kedden ismeretlen tettes ellen lakossági jelzés alapján, mert egy réti sas tetemét találták Bölcske külterületén. Az eset kapcsán a Paksi Rendőrkapitányságon indítottak büntetőeljárást természetkárosítás bűntett elkövetésének gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen.

A helyszíni szemle során a rendőrök egy réti sas, egy réti héja, egy róka és több szarka tetemét is megtalálták a területen - írta a rendőrség.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld

Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani

Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek