Hírek
2026. Február 20. 10:50, péntek |
Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt
Elindul a kampány a Pápa központú választókerületben
A Fidesz Gulyás Gergellyel nyitja meg a kampányt ma este.
Holnap hivatalosan is megkezdődik a kampányidőszak, ennek apropóján Takács Péter, a Veszprém vármegyei 4-es számú választókerület kormánypárti jelöltje közösségi oldalán jelentette be a kampány első eseményeit.
Takács Péter tájékoztatása szerint a kampány egy lakossági fórummal indul, amelyet ma este tartanak, és amelyen Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter is részt vesz. A jelölt bejegyzésében „pörgős napokat” ígért, és hangsúlyozta: aktivistáik a kampány első napján mind a 87 településen megkezdik az ajánlások gyűjtését.
A kampányidőszak kezdetével párhuzamosan a Pápa központú választókerületben más jelöltek is megkezdik az aláírásgyűjtést. A választók az elkövetkező hetekben találkozhatnak Ujvári Szilvia (TISZA Párt), Nardai Péter (Mi Hazánk), valamint Molnár Bálint (Demokratikus Koalíció), valamint Hortobágyi Katalin (Jobbik) aktivistáival is.
A jelöltek legkorábban szombaton vehetik át az ajánlóíveket, és csak ezeken gyűjthetnek aláírást. Egy választópolgár több jelöltet is támogathat. A választópolgárok gyakorlatilag „képviselőjelölt-jelölteket” ajánlhatnak, hiszen csak akkor lesz valakiből hivatalos jelölt, ha sikerül összegyűjtenie 500 érvényes ajánlást, és az országgyűlési egyéni választókerületi választási bizottság nyilvántartásba is veszi.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 03. 13:00, péntek | Helyi
Magyar Levente: a paksi bővítés minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni
Gőzerővel zajlanak a munkálatok, így a paksi atomerőmű bővítése minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni – közölte Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.
2026. Április 02. 19:13, csütörtök | Helyi
Közösségi tojásfa díszítés Pápán
Második alkalommal szervezték meg a közösségi tojásfa díszítést a pápai Kossuth utcán.
2026. Április 02. 14:00, csütörtök | Helyi
Pápai üzletekbe járt lopni a 29 éves győri férfi
Pápai üzletekbe járt lopni a megalapozott gyanú szerint az a 29 éves győri férfi, akinek emiatt letartóztatását indítványozta a Pápai Járási Ügyészség.
2026. Április 02. 10:43, csütörtök | Helyi
Baán Éva: Én ilyet nem írtam ki
A pápai nyugdíjas egyesület elnökének Facebook profilja Zelenszkij likvidálására buzdított, Baán Éva tagadja, hogy ő tette volna közzé a posztot.

