Hírek
2020. Május 19. 07:19, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok
Elhunyt újabb 5 beteg, már 1412-en gyógyultan távoztak a kórházból
3556-ra nőtt a beazonosított koronavírus-fertőzöttek száma és elhunyt 5 idős krónikus beteg – közölte a koronavisu.gov.hu oldal.
Újabb 21 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 3556-ra nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt újabb 5 idős krónikus beteg. Ezzel 467-re emelkedett az elhunytak száma, 1412-en pedig már gyógyultan távoztak a kórházból. Az aktív fertőzöttek 45 százaléka, az elhunytak 62 százaléka, a gyógyultak 46 százaléka budapesti.
Az oldal térképe alapján továbbra is Budapesten (1689 ember) és Pest megyében (486) van a legtöbb fertőzött. Ezt követi Fejér (359), Zala (226), Komárom-Esztergom (199) és Csongrád megye (114). Békés megyében (11) van a legkevesebb fertőzött Magyarországon.
A védekezés második szakaszában vagyunk. Ez nem a járvány végét jelenti, hiszen a vírus továbbra is terjed. Az a célunk, hogy fokozatosan, szigorú menetrend szerint újraindítsuk az életet. Hétfőtől vidéken és Pest megyében újabb enyhítések léptek életbe, és a fővárosban is megszűnt a kijárási korlátozás, de továbbra is fontos az általános óvintézkedések betartása. A kórházi ellátások is fokozatosan újraindulnak.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában
Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót
Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót
2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni
Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.


