Hírek
2017. Június 13. 13:40, kedd |
Belföld
Forrás: mti/Fotó: facebook.com/Hobo
Elhunyt a Hobo Blues Band egykori gitárosa
Elhunyt Szénich János, a Hobo Blues Band, az EDDA, a Non-Stop, a Juventus egykori gitárosa. A zenész hétfőn 65 évesen, hosszan tartó betegség után halt meg.
A halálhírt Hobo (Földes László) tudatta közösségi oldalán.
Az énekesként és szerzőként is dolgozó Szénich János 1967 óta volt a pályán. 1973 és 1975 között a Szénich Trió, 1975-76-ban a Non-Stop, 1976-1978-ban pedig a Juventus együttes gitárosa volt.
Az 1978-ban megalakult Hobo Blues Bandbe egy évvel később csatlakozott Póka Egon basszusgitáros javaslatára. A HBB első ismertebb felállásában Hobo és Póka mellett Döme Dezső dobolt, Szénich János és Kőrös József gitározott, majd az addig vendégként fellépő énekes, Deák Bill Gyula is állandó tag lett. A zenekar számos sikeres koncertet adott a Budai Ifjúsági Parkban és vidéken, a svájci Krokus és az Omega előzenekaraként a Kisstadionban is fellépett. Az együttes 1980-ban játszott a Hajógyári-szigeten is a Fekete Bárányok koncerten.
A kétnyakú gitárjával és Nem bűn a lustaság feliratú pólójával ismertté vált Szénich János játszott a HBB első, 1980-ban megjelent albumán, a Középeurópai Hobo Blues-on, és szerepelt Szomjas György Kopaszkutya című, 1981-ben bemutatott filmjében is. Szénich János 1981-ben távozott a HBB-ből, majd 1985 tavaszán rövid ideig az EDDA Művekben tűnt fel. Az elmúlt három évtizedben külföldön, elsősorban Németországban és különböző hajókon zenélt.
A HBB korai korszakának másik gitárosa, Kőrös József, akivel Szénich János 1979-1981-ben együtt zenélt az együttesben, négy évvel ezelőtt, 60 évesen hunyt el tüdőembóliában.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld
Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV
Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.
2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld
A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál
Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.
2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld
Március 28-án megnyílik a megújult Citadella
Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket
2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld
Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát
Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről

