Hírek
2020. Szeptember 16. 07:10, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Elérhető a tűzifavásárlást megkönnyítő online piactér

Tűzifavásárlást segítő online piacteret nyitott a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), a Tűzifát okosan elnevezésű felület a vásárlók és a tisztességes termelők, kereskedők egymásra találását segíti.
A Nébih keddi közleménye szerint az elmúlt években számos vásárlót vertek át a hirdetésekben alacsony árat ígérő, majd fizetés után az áru leszállítása nélkül eltűnt csalók. Az illegális árusok által generált ár és hirdetési verseny a tisztességes erdőgazdálkodók, kereskedők munkáját is jelentősen megnehezítette.
Az Agrárminisztérium támogatásával létrejött online piactér ügyfélkapus azonosításhoz kötött. Csak beazonosítható, a faanyagterméklánc-felügyeleti (EUTR) nyilvántartásban szereplő erdőgazdálkodók, vállalkozások tudnak hirdetést feltölteni, így kizárja az illegális fakitermelésből élő csalókat.
A vásárlók a felületen (https://tuzifatokosan.nebih.gov.hu) megtalálhatják a lakóhelyükhöz legközelebb eső kereskedőket. A rendszer másik fontos előnye, hogy lehetővé teszi a különböző feldolgozási formában és kiszerelésben értékesített tűzifa-termékek árainak összehasonlítását.
A rendszer a jövőben további funkciókkal, egyebek mellett megrendelő modullal is bővül majd - közölte a Nébih.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 14. 07:12, szerda | Belföld
Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést az NVB
Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) kedden.
2025. Május 14. 07:10, szerda | Belföld
HM: nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén
A közösségi médiában terjedő híresztelésekkel ellentétben nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén kedden - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-vel.
2025. Május 14. 07:08, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna összehangolt lejárató akciót indított Magyarország ellen
Egy magyar ellenzéki párt tevékeny szerepet vállalt egy ukrán titkosszolgálati akcióban, erre emberemlékezet óta nem volt példa - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden közzétett videójában.
2025. Május 13. 07:23, kedd | Belföld
Orbán Viktor a Bank of China elnökével tárgyalt
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Budapesten tárgyalt Ko Haj-csiaoval, a Bank of China elnökével - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.