Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2019. Február 28. 15:37, csütörtök | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Elektromos autót vásárolt az önkormányzat

Elektromos autót vásárolt az önkormányzat

Jelentős megtakarítást várnak a tisztán elektromos autótól, melyet a Városháza különböző osztályai használnak majd.

A tavalyi évben döntött a város képviselő-testülete a gépkocsi megvásárlásáról, melynek támogatására pályázatot nyújtottak be. A csaknem 11 millió forintos autó megvételéhez másfél millió forinttal járult hozzá végül a pályázati forrás. A kocsit a Városházán működő építésügyi hatoság és a szociális osztály munkatársai fogják használni, akik sokat járják a város és a járás útjait. Áldozó Tamás elmondta, ez az első elektromos gépjármű az önkormányzat tulajdonában. Azt várják, hogy jelentős mértékű megtakarítással fog járni a kocsi üzemeltetése, hiszen az elektromos áram lényegesen olcsóbb, mint a hagyományos üzemenyagok, ráadásul az autó szervizelése is kisebb ráfordítást igényel.

A Nissal Leaf típusú gépkocsi hatótávja mintegy 250 kilométer, mely bőven elegendő a tervezett igénybevétel mellett. A tisztán elektromos autó egyáltalán nem bocsát ki káros anyagot, így környezetvédelmi szempontból is előnyös a használata.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 17:00, vasárnap | Helyi

Ujvári Szilvia: Takács Péter úgy lenne jelen a körzetben, mint Columbo felesége

A Tisza jelöltje szerint a képviselet nem kampányidőszakos jelenlét, hanem mindennapi felelősség.

2026. Január 11. 12:24, vasárnap | Helyi

A doni katasztrófa hőseire emlékeztek Pápán

Az 1943-ban, 83 éve történt a doni áttörés, melynek évfordulója alkalmából tartottak megemlékezést Pápán, a második világháborús emlékműnél.

2026. Január 11. 11:13, vasárnap | Helyi

Leégett egy szerény otthon Bakonyszücsön, gyűjtést szerveznek a károsultnak

Mária egy befogadó telkén, a lakókocsiban élt, mindene odaveszet a tűzben, ő ki tudott menekülni.

2026. Január 11. 10:00, vasárnap | Helyi

Nem elég, hogy nekiütközött, még meg is ütötte

A 42 éves pápai férfi hirtelen áttért a szemközti sávba, nekiment egy autónak, majd bevert egyet a sofőrnek.