Hírek
2017. Április 01. 07:10, szombat |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu
Eldőlt! Megépül az üveghíd a pápai Öreghegyen
Uniós forrásból másfél milliárdos üveghíd épül a Pápához tartozó Öreghegyen.
Az idén induló beruházás nem titkolt célja a város és a hozzá tartozó "hegy" turizmusának fellendítése. A híd a hegy két legmagasabb pontját köti majd össze, átívelve a közöttük lévő völgyet.
Korábban Kínában több üveghidat is építettek, valamennyi nagy siker azóta is a turisták körében. A pápai hegy esetében nem beszélhetünk százméteres mélységről, éppen ezért a híd járófelületét ívelt üvegből készítik, hogy felnagyítsa az alatta elterülő mélységet. Így a néhány méternek a többszörösét érzékeli majd az áthaladó.
A híd másfél milliárd forintból épül meg, 370 méter hosszan, így az egyik leghosszabb ilyen építmény lesz a világon. Ha minden a terv szerint halad, 2018. április 1-jén ki is lehet majd próbálni!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 13. 13:43, péntek | Helyi
Ezer diák szavalta el a Nemzeti dalt Pápán
2026. Március 13. 13:24, péntek | Helyi
Többször bántalmazta élettársát a 25 éves Pápa környéki férfi
2026. Március 13. 07:06, péntek | Helyi
Ujvári Szilvia és Forsthoffer Ágnes személyes kapcsolatáról ír a kormánypárti sajtó
A Mediaworks-höz tartozó Ellenpont cikke szerint Ujvári Szilvia korábban a kertészeti termékekkel foglalkozó Teklandnál dolgozott vezetői pozícióban, amely a Forsthoffer család érdekeltségébe tartozik.
2026. Március 12. 14:12, csütörtök | Helyi
38 kórház bezárását tartalmazza egy korábbi kormány tervezet, melyet a Tisza szerint a választás után újra elővenne a Fidesz
A tervek szerint 38 kórházat bezártak volna, mintegy 14 ezer aktív kórházi ágyat megszüntettek volna, a járóbeteg-szakrendelők számát pedig a jelenlegi 557-ről 221-re csökkentették volna.

