Hírek
2013. Augusztus 26. 12:24, hétfő |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.), MTI
Elbúcsúztatta a nyarat az MSZP
A Magyar Szocialista Párt helyi és megyei szervezete idén is megtartotta a Nyárbúcsúztató szocialista napot. A könnyed családi programok mellett a politika is szerepet kapott, de Dopeman is megcsillantotta tudását.
Gőgös Zoltán országgyűlési képviselő örömét fejezte ki, hogy az esős időjárás ellenére szép számú érdeklődő kilátogatott ki az Erzsébet ligetbe. A délelőtti főzőverseny jó alapot szolgált a nap további programjaihoz. Az ott befolyt bevételt a jótékony célra fordítják a szervezők. A délután folyamán a politika is terítékre került. Gőgös Zoltán és Pál Béla országgyűlési képviselők tartottak fogadóórát. A Rebel Lion Tánc-Sport Egyesület és a Vati Fiúk Country Group fellépését követően mondott beszédet a nap fővédnöke, Mesterházy Attila.
Az MSZP elnöke a Pápai Hús 1913 Kft. helyzetével kapcsolatban elmondta, a kormánynak kutya kötelessége lenne - a pápai munkahelyek megőrzése érdekében - hogy komoly lépéseket tegyen a gyár megmentése érdekében. -A kormány semmi komoly lépést nem tesz annak érdekében, hogy segítsen a gyárnak, megvédje a munkahelyeket, ugyanakkor a másik megyében, a Dunaferr esetében vételi ajánlatot tett a cégre. Követeljük, hogy konkrét lépéseket tegyen a kormány. Tegyen akár vételi ajánlatot, akár reorganizációs ajánlatot annak érdekében, hogy a húsüzemet meg lehessen menteni - fogalmazott.
A befagyasztott európai uniós projektekkel kapcsolatban a párt elnöke arra szólította fel a kormányt, hogy ne visszafelé mutogasson, hiszen a sikeres EU-s projektek az előző kormány idején indultak, míg most a 15 nagy fejlesztési fejezetből 13 finanszírozását az EU felfüggesztette, mert a források felhasználása nem volt hatékony.
Mesterházy Attila szerint az emberek életminőségét és a munkahelyek bővítését a költségvetés nem tudja finanszírozni, ezért szükség van az uniós forrásokra. A kormány tegyen le konkrét tervet a fejlesztésekről, amelyek középpontjában a munkahelyteremtés és a gazdaságélénkítés áll - szólította fel a kormányt.
A pártelnök bírálta a kormány által kidolgozott pedagógus-életpályamodellt, és azt ígérte, ha pártja győz a következő választásokon, a gyerekek és a fiatalok, a nők, a kis- és középvállalkozók, a munkavállalók és a nyugdíjasok jobban élnek majd, ezek a társadalmi csoportok ugyanis kiemelt figyelmet élveznek az MSZP politikájában."Nem a kiváltságosak, hanem mindenki kormánya akar lenni az MSZP" - összegzett Mesterházy Attila.
A beszédet követően Dopeman szintén bírálta a kormányt. A MILLA alternatív köztársasági elnöke szerint az MSZP nagy fába vágja a fejszéjét, ha a választások megnyerését követően minden társadalmi csoportnak segíteni akar, akiket megsértett a Fidesz, ugyanis a "haverok" kivételével szinte mindenkit kárpótolnia kell majd. A bevezető után rögtön felcsendült az "Én és a kisöcsém, randalírozunk kettecsként" kezdetű örökbecsű szerzemény, de a "Megyünk lopni" című dal is pompásan szólt az MSZP rendezvényén...
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 14:52, kedd | Helyi
A pisztáciás málnacsók lett Pápa Város Fagyija 2026-ban
Az Azzurro Fagylaltozó nyerte a hagyományteremtő szándékkal megrendezett versenyt.
2026. Július 14. 07:23, kedd | Helyi
Két szépkorút köszöntött Grőber Attila polgármester
Két pápai szépkorút is felköszöntött születésnapja alkalmából Grőber Attila polgármester. Lakatos Teréz 90., míg Mihalowitschné Biró Mária 95. születésnapját ünnepelte az elmúlt időszakban.
2026. Július 14. 07:18, kedd | Helyi
15 hektáron égett a tarló és az aljnövényzet Bakonyszücsnél
A pápai tűzoltók is részt vettek az oltásban.
2026. Július 13. 07:42, hétfő | Helyi
Felkészülési mérkőzésen sérült meg súlyosan a Perutz játékosa
A fiatal sportolót meg kellett műteni egy szerencsétlen esést követően.

