Hírek
2019. Szeptember 30. 05:53, hétfő |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Elaludhatott a kisbusz vezetője
Bár a Bakonyjákó közelében történt szerencsétlenség kivizsgálása még tart, hírportálunk több forrásból is úgy értesült, hogy a kisbuszt vezető férfi okozta a szörnyű balesetet.
Tolna megyébe, egy sporteseményről tartott hazafelé a kisbusz, nyolc gyermeket, köztük egy két éves kicsit szállítva. Felfoghatatlan, hogy nyolc gyermekért felelősséget vállalva miként fordulhat elő ilyen szörnyű hiba. A rendőrség szinte minden balesetmegelőzési akciójában felhívja a figyelmet a hirtelen elalvás veszélyeire, arra, hogy fáradtan ne üljünk a volán mögé, ha pedig út közben érezzük álmosnak magunkat, álljunk meg pihenni. Ennek ellenére számos baleset okozója az elalvás, bár elsősorban monoton körülmények között, leginkább autópályán következik be és nem kanyargós útszakaszon, mint amilyen a 83-as út is.
A kisbusz sofőrje nem sérült meg, a gyermekek zúzódásokkal megúszták a balesetet, bár minden bizonnyal kitörölhetetlen emléket őriznek majd egész életükben.
De kitörölhetetlen az a fájdalom is, amit annak a 27 éves pápai nőnek a családtagjai, barátai éreznek, aki az Opel Astra vétlen sofőrje volt. Nagyon sokan szerették, közösségi oldalára egyre-másra érkeznek a búcsúzó üzenetek, közös képek, melyek már nem készülhetnek el többé.
A kocsiban súlyosan megsérült még egy fiatal édesanya, úgy tudjuk, őt még mindig az intenzív osztályon ápolják. Az autóban utazó harmadik nő biztonsági öv okozta csonttörtést szenvedett információink szerint.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 13. 13:43, péntek | Helyi
Ezer diák szavalta el a Nemzeti dalt Pápán
2026. Március 13. 13:24, péntek | Helyi
Többször bántalmazta élettársát a 25 éves Pápa környéki férfi
2026. Március 13. 07:06, péntek | Helyi
Ujvári Szilvia és Forsthoffer Ágnes személyes kapcsolatáról ír a kormánypárti sajtó
A Mediaworks-höz tartozó Ellenpont cikke szerint Ujvári Szilvia korábban a kertészeti termékekkel foglalkozó Teklandnál dolgozott vezetői pozícióban, amely a Forsthoffer család érdekeltségébe tartozik.
2026. Március 12. 14:12, csütörtök | Helyi
38 kórház bezárását tartalmazza egy korábbi kormány tervezet, melyet a Tisza szerint a választás után újra elővenne a Fidesz
A tervek szerint 38 kórházat bezártak volna, mintegy 14 ezer aktív kórházi ágyat megszüntettek volna, a járóbeteg-szakrendelők számát pedig a jelenlegi 557-ről 221-re csökkentették volna.

