Hírek
2018. Március 09. 07:24, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Éjfélig kell dönteniük a bizottságoknak a jelöltek nyilvántartásba vételéről
Péntek éjfélig kell dönteniük az egyéni választókerületi bizottságoknak a jelöltek nyilvántartásba vételéről.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint a 106 testületnek az utolsó órákban még több száz döntést kell meghoznia, illetve rögzítenie az informatikai rendszerben.
A választási irodák a háromezer bejelentett jelölt közül eddig mintegy 1500-at vettek hivatalos nyilvántartásba, és több mint 700 nyilvántartásba vételét tagadták meg.
Az egyéni jelöltek bejelentésének határideje hétfő délután négy óra volt, és a bizottságoknak négy napjuk van, illetve volt arra, hogy - a választási irodák ellenőrzése alapján - megállapítsák, sikerült-e a jelölteknek 500 érvényes ajánlást összegyűjteniük.
Az a párt állíthat listát, azaz szerepelhet a második szavazólapon, amelyiknek sikerül indítania - a fővárosban és legalább kilenc megyében - 27 egyéni jelöltet. Így a választási bizottságok péntek éjfélig meghozott döntései alapján dől el, hány párt szerepelhet a listás szavazólapon. Az NVI-nek a keddi határidő lejártáig 40 országos pártlistát jelentettek be, ám az ellenőrzések után ez a szám minden bizonnyal csökkenni fog.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld
Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén
2026. Április 03. 08:58, péntek | Belföld
Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke
Április 7-8-án Magyarországra látogat J.D. Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2026. Április 03. 08:45, péntek | Belföld
Csádról és Orbán Viktor fiáról is kitálalt egy katonai százados
Interjút adott a Telexnek Pálinkás Szilveszter, a Magyar Honvédség toborzókampányának egyik arca, aki korábban a S.E.R.E.G. című sorozat készítésében is részt vett tanácsadóként.

