Városlista
2025. december 19, péntek - Viola

Hírek

2025. Június 22. 11:16, vasárnap | Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt

Egy éjszaka a pápai múzeumokban

Egy éjszaka a pápai múzeumokban

Izgalmas és érdekes programok várták a kicsiket és a nagyokat egyaránt Pápán, június 21-én.

A Múzeumok Éjszakája egy külföldi mintán alapuló magyarországi kulturális rendezvény, amit először 2002-ben rendeztek meg. Azóta teljesen elterjedté vált hazánkban, és a pápai múzeumok is évről-évre kedvezményekkel és színes programokkal, vendégekkel, különleges tárlatvezetéssel várják a látogatókat.

Pápán az Esterházy-kastély, a Pannonia Reformata Múzeum, a Refi könyvtár, a Kékfestő Múzeum, a Zsinagóga és a Júlia Babaháza készült a Múzeumok Éjszakájára.

A Júlia Babaháza óránként induló, ingyenes tárlatvezetést tartott ebből az alkalmából.

Az Esterházy-kastélyban a tárlatvezetések mellett 18 órakor megnyílt a Legyező Kiállítás, 18:30-tól látványos solymász bemutatóra került sor, Strakovits Tamás műgyűjtő rendhagyó vezetése mellett pedig lehetőség nyílt kipróbálni a korabeli bútorokat. Ezeken kívül barokk ruhás fotózás, gyermekbirodalom, jóslás, marionett színház, valamint tűzugrás is szerepelt a kínálatban.

A Kékfestő Múzeumban exkluzív tárlatvezetések indultak, kézműveskedés, tárgysimogató, társasjátékok és egy különleges program, Csukárdi Sándor krimijének rendhagyó bemutatója várta az érdeklődőket. A könyv egy, a Kékfestő Múzeumban történt gyilkosságot tár fel, a Szó és Kép Színpad közreműdödésével egy nyomozásnak lehetett részese a Múzeumok Éjszakájának közönsége.

A Pannonia Reformata Múzeum ezúttal is nagyon széles programkínálattal készült. Az időszaki és állandó kiállítások mellett az Allegro AMI közreműködésével zeneterasz, az Ótemplomban pedig látványos kísérleti bemutató várt mindenkit. A szervezők kézműveskedéssel is készültek a családoknak.

Fotó: Esterházy-kastély, Kékfestő Múzeum, Júlia Babaháza, Pannonia Reformata Múzeum közösségi oldalai

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 19. 13:51, péntek | Helyi

Összefirkálták a Fő téri Eszterházy-szobor talapzatát

Újabb rongálás történt a Fő téren, ezúttal Eszterházy Károly városépítő püspök szobrának talapzatát firkálták össze.

2025. December 19. 12:29, péntek | Helyi

Látványos szakaszához ért az evangélikus templom belső felújítása

Folytatódik a pápai evangélikus templom több mint 140 éves műemléképületének átfogó felújítása, amely jelenleg a harmadik ütemnél tart.

2025. December 18. 17:09, csütörtök | Helyi

Két autó ütközött a Török Bálint utcában

Teljes útzár mellett folyik a helyszínelés.

2025. December 18. 16:42, csütörtök | Helyi

Rászoruló családokat támogatott az OTP Ingatlanpont pápai irodája

A pápai ingatlaniroda évek óta segít rászoruló családoknak az ünnep közeledtével.