Városlista
2026. április 3, péntek - Buda, Richárd

Hírek

2025. November 07. 14:25, péntek | Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt

Döglött akták megyénkben - 24 év után derült ki, hogy megölték az eltűntnek hitt férfit - Videó

Döglött akták megyénkben - 24 év után derült ki, hogy megölték az eltűntnek hitt férfit - Videó

Egy ajkai férfi eltűnését jelentette a testvére 2001 tavaszán. Az akkor 35 éves ember eltűnése miatt az ajkai rendőrök körözési eljárást indítottak, mely akkoriban nem vezetett eredményre.

Az ügy 2025-ben újabb fordulatot vett, és november 4-én a célirányos eljárási cselekmények eredményeként több olyan információ került a Veszprém vármegyei rendőrök birtokába, ami emberölés gyanúját vetette fel. Egy nőt és egy férfit – az eltűntként keresett volt házastársát és annak akkori szeretőjét – hallgatták ki, akik elismerték, hogy a 2001-ben eltűnt férfit előre kitervelten, közösen ölték meg, majd a testét elásták egy Devecser környéki hétvégi ház udvarán.

A Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) munkatársaival közösen végrehajtott kutatásban az elkövetők által megjelölt helyen emberi maradványokat találtak.

A rendőrök az 57 éves nőt és a 67 éves férfit őrizetbe vették, majd kezdeményezték letartóztatásukat.

A nyomozás részleteiről 2025. november 7-én Budapesten a Rendőrségi Igazgatási Központban tartott sajtótájékoztatót dr. Petőfi Attila ny. r. vezérőrnagy, főkapitányi főtanácsadó és Suszter Tamás r. ezredes, a Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnügyi rendőr-főkapitány-helyettes.

Címkék: rendőrségi hír

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 02. 19:13, csütörtök | Helyi

Közösségi tojásfa díszítés Pápán

Második alkalommal szervezték meg a közösségi tojásfa díszítést a pápai Kossuth utcán.

2026. Április 02. 14:00, csütörtök | Helyi

Pápai üzletekbe járt lopni a 29 éves győri férfi

Pápai üzletekbe járt lopni a megalapozott gyanú szerint az a 29 éves győri férfi, akinek emiatt letartóztatását indítványozta a Pápai Járási Ügyészség.

2026. Április 02. 10:43, csütörtök | Helyi

Baán Éva: Én ilyet nem írtam ki

A pápai nyugdíjas egyesület elnökének Facebook profilja Zelenszkij likvidálására buzdított, Baán Éva tagadja, hogy ő tette volna közzé a posztot.

2026. Április 02. 09:32, csütörtök | Helyi

Pápa is csatlakozik a Nem Oké kampányhoz – közösen lépnek fel az iskolai bántalmazás ellen

Fontos kezdeményezéshez csatlakozik Pápa: a város részt vesz a „Nem Oké” elnevezésű országos kampánysorozatban, amelynek célja az iskolai bántalmazás, vagyis a bullying visszaszorítása és megelőzése.