Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2025. Október 31. 14:01, péntek | Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt

Díjmentes padlásfödém szigetelés Pápán!

Díjmentes padlásfödém szigetelés Pápán!

A pápai önkormányzattal együttműködve a Get Eco Energy Kft. teljesen ingyenesen elvégzi a jelentkezők számára a padlásfödém szigetelését.

A helyi önkormányzat támogatásával elindított padlásfödém szigetelési kezdeményezés keretében a Get Eco Energy Kft. szakemberei minden munkálatot teljesen díjmentesen végeznek el.

A kezdeményezés során sem a regisztrációkor, sem a szigetelőanyag telepítése előtt, sem a beruházás bármely szakaszában nem terheli a program résztvevőit díjfizetés. A cég garantálja továbbá, hogy sem most, sem a jövőben nem merül fel az ingatlanra vonatkozó bármilyen költség, díj vagy tulajdonjogi változás – legyen szó földhivatali bejegyzésről vagy bármely más hivatalos eljárásról.

Ez a kezdeményezés teljes mértékben költségmentes, így nem jelent semmilyen pénzügyi terhet a résztvevők számára. A cég célja, hogy minden helyi lakos számára könnyen elérhető legyen, és a közösség javát szolgálja.

  • Évente akár 20-30%-ot is megtakaríthat a rezsi számlájából az ingatlan tulajdonosa. Párazáró fólia + szigetelő anyag (25 cm üveggyapot) + páraáteresztő fólia.
  • A szigetelés megkezdése előtt ki kell üríteni a padlást.
  • Tulajdoni lap és az adott címre vonatkozó lakcímkártya másolat leadása kötelező.
  • Összes tulajdonos hozzájárulása szükséges a beruházáshoz.

Miért végzi el mindezt ingyenesen a cég? A CO₂ kvóta miatt.

  • A CO₂-kvóta olyan rendszer, amelyben meghatározott mennyiségű szén-dioxid-kibocsátási jogot osztanak ki a vállalatok számára, a kibocsátás szabályozása és csökkentése érdekében. A kvótákat a vállalatok egymás között értékesíthetik. A kibocsátáskereskedelmi rendszerben lakossági ügyfelek is részt vehetnek, akik szintén értékesíthetik ezeket a jogokat a vállalatoknak. A cél a globális felmelegedés mérséklése és a fenntarthatóbb gazdaság kialakítása. A szigetelés megvalósítása során keletkező CO₂-kvóta vagyonértéke a beruházót illeti. A Hitelesített Energia Megtakarítás (HEM) keletkezése a következőképpen zajlik: először kivitelező alvállalkozóink révén elvégzik a kivitelezési munkálatokat, amelyek teljesítését fotódokumentációval kell igazolni. Ezzel párhuzamosan meg kell kötni a vonatkozó szerződéseket. A dokumentumokat ezt követően egy energetikai auditáló cégnek adják át, mely meghatározza, hogy az adott ingatlan esetében mekkora mértékű energia-megtakarítás valósult meg. Ennek eredményeként jön létre a HEM, azaz a Hitelesített Energia Megtakarítás.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 19:25, szerda | Helyi

A rendszerváltás fája - A Föld napja alkalmából fát ültetett a Tisza közössége

Faültetéssel hívta fel a figyelmet a környezetvédelem fontosságára a Pápai Tisza Szigetek közössége a Föld napja alkalmából a pápai Várkertben.

2026. Április 22. 19:22, szerda | Helyi

Elstartolt a helikopteres gyakorlat Pápán

Megérkeztek a pápai légibázisra az amerikai 56. és 57. Harctéri Kutató-Mentő Század HH-60W Jolly Green II típusú helikopterei.

2026. Április 22. 19:00, szerda | Helyi

Mégis országgyűlési képviselő lehet Takács Péter

A Pápa központú körzetben alulmaradt képviselőjelölt a nyertese lehet annak az átalakításnak, amelyet Orbán Viktor kezdeményezett.

2026. Április 22. 09:28, szerda | Helyi

Schmidt Dezsőné nyitja ki fotóalbumát Pápán

Újabb különleges vendéggel folytatódik a Jókai Mór Városi Könyvtár népszerű „Pápai Fotóalbumok” sorozata: ezúttal Schmidt Dezsőné osztja meg személyes emlékeit és családi fotóit az érdeklődőkkel.