Hírek
2011. December 05. 13:11, hétfő |
Belföld
Forrás: hajdupress.hu
Csökkenhet az üzemanyagok ára!
Bár az olajár a héten emelkedett, ennek negatív hatásait a forint árfolyamának erősödése ellensúlyozni tudta.
Mindezek hatására legnagyobb valószínűsége annak van, hogy jövő héten csökken majd a hazai benzin és gázolaj ára.
Az összehangolt jegybanki lépés a dollárlikviditás fokozása érdekében, valamint a kínai kötelező tartalékráta csökkentése egyaránt a befektetői hangulat javulásához járultak hozzá a héten, melynek hatására az olaj árfolyama is emelkedni tudott. Ennek megfelelően az elmúlt egy hetet nézve a benzin és a gázolaj dollárban mért átlagos jegyzésára is emelkedett. A benzin esetében 0,3%-os a gázolajnál pedig 0,7%-os volt a drágulás mértéke.
A forint árfolyama azonban erősödést mutatott a dollárhoz képest a befektetői hangulatjavulás közepette. A múlt heti 231,5-ös átlagár után az utóbbi napokban 227,7-es átlagos érték alakult ki, aminek hatására a benzin hazai fizetőeszközben mért átlagára 1,4%-kal, a gázolajé pedig 0,9%-kal csökkent forintban mérve.
Bár az olajár a héten emelkedett, a forint árfolyamának erősödése ezúttal kedvezhetett az autósoknak. A hazai fizetőeszközben mért benzin és gázolajár ennek köszönhetően ugyanis csökkent, melynek megfelelően szerdától a hazai kutakon is lejjebb kerülhetnek az árak -számol be a portfolio.hu.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 14:00, csütörtök | Belföld
MVM: április 30-ig kérhetik az ügyfelek a villamosenergia-fogyasztásukra a rezsistop kedvezményt
Április 30-ig nyilatkozhatnak azok az ügyfeleknek, akik villamosenergia-fogyasztásukra kérik érvényesíteni a rezsistop kedvezményt - közölte az MVM szerdán az MTI-vel.
2026. Április 23. 11:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó
Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó - közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.
2026. Április 23. 09:00, csütörtök | Belföld
Lőrincz Viktória és Ruff Bálint is szerepet kap az új kormányban
2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld
Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok
Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.

