Hírek
2018. Április 16. 10:40, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - MTI Fotó: Balázs Attila
Családok, orvosok is szavazhatnak az év védőnőjére
Elsősorban a szülők, nagyszülők, de háziorvosok, szülészorvosok, kolléganők is jelölhetik a védőnőket az év védőnője díjra - közölte a Magyar Védőnők Egyesületének elnöke az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában.
Csordás Ágnes elmondta, hogy egy kistelepülésen, egy közepes méretű településen és egy nagyvárosban dolgozó védőnőt jutalmaznak majd, ezen kívül lehet szavazni védőnői tanácsadói közösségre, és jutalmazni szeretnének egy szakfelügyeletet ellátó vezető védőnőt is.
A jelölési lehetőséget 2011-ben indították el azért, hogy megismerjék a családok véleményét a munkájukról - fogalmazott.
Szólt arról is, hogy a védőnői szakma 103 éve alakult a nők támogatásáért és a csecsemőhalandóság csökkentéséért. A védőnők nem ellenőriznek, hanem támogatják a családokat, hogy a magzat és a gyermek egészségesen fejlődjön - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld
Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén
2026. Április 03. 08:58, péntek | Belföld
Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke
Április 7-8-án Magyarországra látogat J.D. Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2026. Április 03. 08:45, péntek | Belföld
Csádról és Orbán Viktor fiáról is kitálalt egy katonai százados
Interjút adott a Telexnek Pálinkás Szilveszter, a Magyar Honvédség toborzókampányának egyik arca, aki korábban a S.E.R.E.G. című sorozat készítésében is részt vett tanácsadóként.

