Városlista
2025. november 10, hétfő - Réka

Hírek

2016. Június 06. 07:38, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Csaknem négyszáz határsértőt fogtak el a hétvégén

Csaknem négyszáz határsértőt fogtak el a hétvégén

Háromszáznyolcvankét határsértőt fogtak el péntektől vasárnapig az ország területén, embercsempészet miatt négy gyanúsított ellen indult eljárás - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.

A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken 116, szombaton 102, vasárnap 164 migránst fogtak el.

Az év első heteiben országosan naponta tíz körül alakult az elfogott határsértők száma, azonban februárban, márciusban és áprilisban is előfordult több olyan nap, hogy kétszáznál is több migránst tartóztattak föl. Idén húsvéthétfőn fogták el a legtöbb határsértőt, 255-öt.

Hétfőtől vasárnapig 904 határsértővel szemben intézkedtek a rendőrök, az azt megelőző héten - május 23-tól 29-ig - ez a szám 882 volt.

Az ügyészség és a bíróság migrációval kapcsolatos bűncselekményekről megjelent tájékoztatói szerint az érkező határsértők állampolgárság szerinti összetétele nagyon sokszínű, jelentős számban vannak a magukat afgánnak, szíriainak, pakisztáninak vagy valamely észak-afrikai országból származónak vallók, de jönnek olyan távoli helyekről is, mint Haiti vagy Srí Lanka.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 10. 10:41, hétfő | Belföld

Magyar Péter szerint Orbán az új Gyurcsány

A TISZA Párt elnöke legújabb videójában vont párhuzamot a korábbi és a jelenlegi miniszterelnök között.

2025. November 10. 07:39, hétfő | Belföld

Szijjártó szerint Orbán megmentette a magyarokat egy jelentős rezsiáremelkedéstől

Öntsünk tiszta vizet a pohárba: ha nem Orbán Viktornak hívnák Magyarország miniszterelnökét, akkor a magyar családoknak karácsonyra már háromszorosára nőtt volna az energiaszámlája