Hírek
2020. Július 10. 14:05, péntek |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Csak az idei év végére lesz rend a Wesselényi utcában
Igaz, addigra teljes szélességében új burkolatot kap az úttest.
Több olvasónk is megkereste az InfoPápa.hu szerkesztőségét azzal a problémával, hogy a Wesselényi utcában zajló munkálatok elhúzódása miatt számos kellemetlenséggel kell megküzdeniük. Az utcában a Vízmű végez közműcseréket, a munkálatok 2019 szeptemberében kezdődtek. Az ivóvíz vezetéket már kicserélték, ám a felbontott részeket nem látták el szilárd burkolattal. A murvás sávban újra meg újra megjelennek a kátyúk, nem beszélve a nyári melegben szálló porról, amely miatt sokan szellőztetni sem tudnak.

Megkerestük az ügyben a Pápai Víz és Csatornamű Zrt.-t, amely a következő választ küldte el szerkesztőségünknek.
"A Wesselényi utcában a Vízmű megrendelésére ivóvíz és szennyvízhálózat rekonstrukció kezdődött 2019. szeptemberben.
Az ivóvíz vezeték építése és nyomvonal helyreállítása befejeződött 2019. december 31-ig.
A vízvezeték építés után 1 éves konszolidációs időszak ajánlott a mély fekvésű területekre. Az idei téli és tavaszi időjárás sem segítette a talaj tömörödését.
Az ivóvízhálózat nyomvonalát ideiglenesen, sávosan helyreállíttatjuk, amely visszabontásra kerül a teljes útszélesség aszfalt szőnyegezésekor.
A szennyvízcsatorna építése még nem kezdődött el, mert talajvizes a terület, a vezeték mélyen fekszik és minimális az esése. A talajvíz általában őszre lecsökken ezért lett elhalasztva az építése.

A hátralévő szennyvíz építési munkánk tervezett ütemezése (kivitelezővel történt egyeztetés alapján):
- az eddig elkészült ivóvízhálózat nyomvonal sávos helyreállítása betonnal a Klauzál és Teleki utca között. Várható befejezés: 2020. július 31.
- Szennyvízcsatorna új gerincvezeték építés D 300 KG PVC kb. 70 fm Vízmű utcától.
Várható befejezés: 2020. október 15.
- Szennyvíz bekötővezetékek cseréje állapottól függően. Várható befejezés: 2020. október 15.
- D 1000 tisztítóaknák felújítása teljes Wesselényi utcai szakaszon 19 db
Várható befejezés: 2020. október 15.
- Végleges úthelyreállítás teljes szélességben új aszfaltszőnyeggel.
Várható befejezés: 2020. november 30.
Az érintett lakók szíves türelmét kérjük, az új aszfalt út talán kárpótlást nyújt a kellemetlenségekért" - áll a társaság válaszlevelében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 10:04, szerda | Helyi
Prevenciós előadások a pápai kistérségben
Az egyenruhások a drogok veszélyeiről is tájékoztatást adtak.
2026. Június 02. 16:18, kedd | Helyi
Emlékhely őrzi tovább Deák Ferenc pápai tartózkodásának emlékét
Ünnepélyes keretek között avatták fel kedden délután Deák Ferenc egykori pápai lakóházának emléket állító táblát a Korona utcában.
2026. Június 02. 10:01, kedd | Helyi
Négyezer-hétszáznál is többen voltak gyereknapon a laktanyákban megyénkben
A tizenhét, Veszprém vármegyei helyszínt összesen 4730-an látogatták meg gyereknapon. A családokat az ingyenes programokon szórakoztató feladatok és megelőzési tanácsok is várták.
2026. Június 02. 07:14, kedd | Helyi
Mozgó autóból mérték a sebességet a rendőrök - Videó
A rendőrök több szabálysértőt is kiszűrtek vármegyénk főútjain, lakott területen belül és kívül egyaránt.

