2024. április 19, péntek - Emma

2016. Március 07. 08:34, hétfő | Helyi

Concordia KC - Kevésen múlt a meglepetés

Színvonalas mérkőzésen, három ponttal maradt alul a Concordia Motax KC Pápa, a tavalyi bajnok otthonában.

Metal-Work Bonyhádi KSE - Concordia Motax KC Pápa
74-71 (21-21, 19-13, 21-27, 13-10)
PKC: Puszta 17/3; Vukolic 16/6; Keresztes 10; Bereczky 9/3; Horváth 5/3; csere: Kutasi 6/6; Szanati 4; Ács 2; Németh 2; Fülöp; Perger.
Az első negyedben a hazaiak a távoli dobásokra fektették a hangsúlyt, míg a vendégek a közeli és középtávoli dobásokkal tartották a lépést a Bonyháddal. Egyik csapat sem tudott ellépni a másiktól, a játékrész végén Kutasi hármasával egyenlített a PKC.
15 perc játék után 30:30 volt az állás, ekkor a hazai csapat feljebb kapcsolt és a negyed végéig 6 pontra növelte az előnyét. Ekkor a pápaiak próbálkoztak távoli dobásokkal, de Horváth, Szanati és Vukolic triplája sem talált célt.
A harmadik játékrész is pörgős játékot hozott. A felek fej-fej mellett haladtak. A PKC folyamatosan faragott a hátrányából, majd a 25. percben Szanati büntetőjével át is vette a vezetést és tartotta is az utolsó percig. Ekkor a Bonyhád minimális előnyét Vukolic tüntette el egy triplával.
A záró negyedre egyenlő állással fordultak a csapatok. Parázs 10 percre volt kilátás. A Metal-Work kezdett jobban és pár pontos előnyt épített ki, melyet a 37. percig tartott is. Ekkor Kutasi és Horváth hármasaival fordított. Az utolsó percekben a Pápa már csak 1 pontot tudott szerezni, míg a Bonyhád 3 büntetőt értékesített. Az utolsó másodpercekben a PKC megpróbált egalizálni, de a hárompontos sajnos csak kísérlet maradt, így 74:71-re nyert a hazai csapat.
Mindkét fél jól felkészült a találkozóra. Színvonalas, jó iramú mérkőzésen a Bonyhád otthon tudta tartani a bajnoki pontokat. A pápaiak jól küzdöttek, a sérülésből visszatérő játékosok egyre jobban játékba lendülnek, már csak egy kicsi hiányzott.