Hírek
2012. November 19. 11:16, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
CÖF:a „Bajnai-Gyurcsány szövetség” hagyjon fel a békemenet támadásával!
A Civil Összefogás Fórum (CÖF) arra szólítja fel a "Bajnai-Gyurcsány szövetséget", hogy hagyjon fel a Békemenet támadásával és számoljon el múltbeli tetteivel - közölte a CÖF hétfőn, jelezve azt is, hogy folytatják emlékeztető kampányukat, amellyel a két korábbi miniszterelnök vezette kormányok negatív döntéseire kívánják felhívni az emberek figyelmét.
Szigetvári Viktor, a Haza és Haladás Egyesület alelnöke vasárnapi közleményében írt arról, hogy szerinte a kormánypártok állnak a CÖF akciója mögött, amely - mint fogalmazott - egy nagyszabású lejárató kampány Bajnai Gordon volt miniszterelnök ellen, és amelyet közpénzből finanszíroznak.
A békemenetet szervező Civil Összefogás Fórum erre reagálva hétfőn azt közölte az MTI-vel: visszautasítják a "Bajnai-Gyurcsány szövetség újabb hazugságait" és ahogy eddig, úgy a jövőben is eleget tesznek a civil szervezetekre vonatkozó törvényi kötelezettségeknek.
A CÖF - írták - elfogadhatatlannak tartja, hogy épp azok akarják elszámoltatni, akik mind a mai napig nem számoltak el a magyar emberek felé és nem néztek szembe "szégyenletes" politikai múltjukkal. Ezért "a civil társadalom képviselőjeként" arra szólítják fel a "Gyurcsány-Bajnai szövetséget", hogy számoljon el múltbeli tetteivel és hagyjon fel a sokszázezer civil alkotta békemenet támadásával.
A CÖF közleményében azt is hangsúlyozza: kampányukat minden eddiginél időszerűbbnek érzik és folytatják annak érdekében, hogy Magyarország ne lehessen többé következmények nélküli ország.
Csizmadia László, a CÖF szóvivője november 8-án közölte, hogy emlékeztető kampányt indítanak a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány és a hozzá csatlakozó civil szervezetek, amely a Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon vezette korábbi kormányok negatív döntéseire kívánják felhívni az emberek figyelmét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését
Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni
2026. Június 03. 14:00, szerda | Belföld
Vezérigazgató: sikeres a Debrecenben gyártott BMW iX3
2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld
Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről
Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.
2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld
Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában
Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.

