Hírek
2013. Május 10. 18:16, péntek |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)
Celédi Zoltán: Bajnaival nem lettek többen a baloldal szavazói
A politológus szerint addig, amíg a baloldal nem képes egységesen fellépni a Fidesszel szemben, nem jelent komoly alternatívát a választást eldöntő bizonytalanok számára.
Ceglédi Zoltán a Petőfi Asztaltársaság soron következő összejövetelén beszélt az elmúlt 6-7 év politikai eseményeiről, egészen az öszödi beszéd kiszivárogtatásától, a pártpolitikai rendszer átalakításán át a 2014-es esélylatolgatásig. A politológus szerint az öszödi beszéd hatásai még ma is érezhetők a politikában és ennek köszönhető az, hogy a 2006-ban politikusként leírt Orbán Viktornak sikerült visszatérnie és hatalmas győzelmet aratnia 2010-ben.
A Republikon Intézet elemzője szerint Bajnai Gordon színre lépésével nem lettek többen az un. demokratikus ellenzéki oldalon, az Együtt az MSZP-től veszi el a szavazói jelentős részét. - Az MSZP és az Együtt között nemrég létrejött megállapodást szavazóik már rég megkötötték. A szavazók között nagyon nagy az átszavazási hajlandóság. Ugyanakkor a szavazatmaximalizálás szempontjából az ellenzék számára nincs jobb módszer, mint hogy a választó a Jobbik és a Fidesz mellett egyetlen harmadik lehetőséget lásson a szavazólapon 2014-ben. Amíg a baloldali pártok és pártkezdemények saját magukkal, és az egymástól való megkülönböztetéssel vannak elfoglalva, képtelen újabb szavazókat megszólítani - fogalmaztott.
Ceglédi Zoltán szerint a következő választáson csak összefogva lesz képes győzni az ellenzék. - Látható, hogy Bajnai Gordon számításai nem jöttek be, megjelenésével fejtörést okozott az MSZP és a baloldali szavazók számára. A Fidesz valószínűleg a rezsicsökkentéssel próbálja népszerűsíteni magát, az elkövetett hibák viszont nagyot árthatnak a pártnak. Nem látom a rezsicsökkentést "atomfegyvernek". A rezsicsökkentés akkor működik, ha nincsenek mellette olyan ügyek, mint például a trafikügy, mely teljesen elviszi a sajtófelületet a kormány kommunikációja elől.
Dr. Ceglédi Zoltán 2004-ben szerzett jogi diplomát a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán. Az Óriás Nándor Szakkollégium alapítója, 2004-ig a Politológia Szekció vezetője. Egyetemi tanulmányai alatt Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzat Képviselőtestülete Civil és Ifjúsági Kapcsolatok Bizottságában dolgozott gyakornokként. 2004-2008 között az Országgyűlés Hivatalában az SZDSZ frakciójának sajtóreferense. A Liberális Egészségügyi Tanács egyik alapítója, 2008-ig titkára. Dolgozott honlapszerkesztőként, fő szakterülete a politikai kommunikáció és PR. 2008 óta a Republikon Intézet vezető tanácsadója, rendszeresen publikál a Hírszerzőn, résztvevője televíziós vitáknak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 07:23, kedd | Helyi
Két szépkorút köszöntött Grőber Attila polgármester
Két pápai szépkorút is felköszöntött születésnapja alkalmából Grőber Attila polgármester. Lakatos Teréz 90., míg Mihalowitschné Biró Mária 95. születésnapját ünnepelte az elmúlt időszakban.
2026. Július 14. 07:18, kedd | Helyi
15 hektáron égett a tarló és az aljnövényzet Bakonyszücsnél
A pápai tűzoltók is részt vettek az oltásban.
2026. Július 13. 07:42, hétfő | Helyi
Felkészülési mérkőzésen sérült meg súlyosan a Perutz játékosa
A fiatal sportolót meg kellett műteni egy szerencsétlen esést követően.
2026. Július 11. 09:34, szombat | Helyi
25 éves a pápai Bázisrepülőtér
„Legyen ez a jubileum egyszerre számvetés és új kezdet. Emlékeztessen bennünket arra, hogy a múlt értékei adják a jövő erejét, és hogy minden újabb siker azok munkájára épül, akik előttünk jártak”

