2015. Március 21. 18:18, szombat | Helyi sport
Forrás: nso.hu

Büntetővel kapott ki hazai pályán a Lombard

A kiesés réme által fenyegetett pápai egyesület a Nyíregyháza Spartacustól kapott ki.

Az első lövésre a 7. percig kellett várni, ekkor Halenár húzott bal szélről befelé, majd 25 méterről a Pápa kapuja fölé lőtt. A jegyzőkönyvbe elsőként Pongrácz Viktor írta be a nevét, aki a Zofcák elleni szabálytalanságért kapott sárga lapot a 25. percben.

Az óvatos kezdés után fokozatosan lendültek játékba a csapatok: előbb Halenár lövését blokkolta Csizmadia, majd Pongrácz lőtt 8 méterről, éles szögből kapu mellé. A lefújás előtt még Zofcák kísérletezett, ám ő is kaput tévesztett.

A második félidő egy kapufával indult: Pekár tizenhatosról elresztett lövése ért kis híján gólt. Az 55. percben Arziani kapott lapot Seye fellökéséért, a 60. percben pedig a Nyíregyháza büntetőhöz jutott, miután Pongrácz buktatta Koszticsot a tizenhatoson belül. A tizenegyesponthoz Pekár László állt, aki a bal alsó sarokba lőtte a labdát, Szűcs Lajos jobbra vetődött. 0–1!
A gól után a nyírségiek visszahúzódtak, a Pápa feljebb jött. A hazaiak felívelésekkel próbálkoznak, kevés eredménnyel. Az utolsó félórában a lapok potyogtak, a helyzetek kevésbé: 82. percben Sluka kapott sárgát Zofcák buktatásáért, négy perccel később az időt húzó Ovszijenko is lapot kapott, a 93. minutumban pedig Völgyi vágta fel Seydit sárga kártyát érően.
Az eredmény azonban már nem változott, így Mátyus János legénysége nyolc idegenbeli nyeretlen találkozó után három ponttal távozott Pápáról.

Átadták a 33. számú főút 2x2 sávra bővített újabb szakaszát

Elkészült a 33. számú főút újabb szakasza, ezzel Debrecentől Látóképig 2x2 sávon közlekedhetnek a járművek - hangzott el az útszakasz csütörtöki átadó ünnepségén.

2024. Április 18. 14:30, csütörtök | Belföld

A kormány szerint a vendégmunkások nem fogják kiszorítani a magyarokat a magyar munkahelyekről

A vendégmunkások nem fogják kiszorítani a magyarokat a magyar munkahelyekről - mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára csütörtökön a Kossuth rádió műsorában.

2024. Április 18. 14:29, csütörtök | Belföld

Magyarországon nőtt a második legnagyobb arányban a tisztán elektromos autók értékesítése márciusban

Magyarországon nőtt a második legnagyobb arányban a tisztán elektromos autók értékesítése márciusban - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) csütörtökön a Facebook oldalán közzétett bejegyzésben.

2024. Április 18. 14:27, csütörtök | Belföld