Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2013. Február 01. 09:23, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Büntetőfeljelentést tesz a Jobbik az E.ON visszavásárlása miatt

Büntetőfeljelentést tesz a Jobbik az E.ON visszavásárlása miatt

Büntetőfeljelentést tesz a Jobbik az E.ON visszavásárlása kapcsán a szerinte magas vételár miatt - közölte Volner János, a párt frakcióvezető-helyettese pénteken az MTI-vel.

"A Jobbik figyelmezteti az ügylet résztvevőit, hogy a magas, korrupcióra gyanút adó vételár miatt büntetőfeljelentést fog tenni, és az ügyletben résztvevő személyek büntetőjogi felelősségre vonását fogja kezdeményezni" - írta az ellenzéki képviselő az MTI-hez eljuttatott közleményben.
Tudatta: bár a Jobbik egyetért a stratégiai ágazatok visszavételével, nincs magyarázat arra, hogy a kilátásba helyezett vételár miért haladja meg többszörösen a becsült cégértéket.
Kitért arra, hogy sajtóhírek szerint a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő 875 millió eurós keretösszeggel vételi megbízást adott az MVM közgyűlésén az E.ON Földgáz Trade és az E.ON Storage megvásárlására. Mivel ez az összeg jelentősen meghaladja az érintett vállalatokra vonatkozó 40, illetve 300 milliós értékbecslést - folytatta Volner János -, az Országgyűlés Gazdasági és informatikai bizottsága rendkívüli ülésének összehívását kezdeményezte, a kormánytöbbség azonban ehhez nem járult hozzá.
Az ellenzéki politikus úgy fogalmazott: "amennyiben – az eddigi fideszes gyakorlatnak megfelelően – most is elmarad az elszámoltatás, a Jobbik kormányra kerülése esetén az igazságszolgáltatásban dolgozó, az elszámoltatást elszabotáló hivatalnokok büntetőjogi felelősségre vonását is kezdeményezni fogja".

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld

Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje

Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át

2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld

MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak

2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.

2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld

Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön

Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.