2012. Május 05. 19:18, szombat | Helyi sport
Forrás: InfoPápa.hu (Sz.Zs.), nso.hu

Bravúr! Sima győzelem az Üllői úton, a Ferencváros otthonában!

Ferencváros - Lombard Pápa Termál Fc 0:2

Kínos vereséggel a háta mögött indulhatott útnak városunk csapata, az elmúlt hétvégén ugyanis a teljesen utolsó ZTE csapata Pápán szerezte meg első győzelmét az idényben. Nem sokan számítottak tehát a Lombard szimpatizánsai közül sem arra, hogy pont a zöld-fehérek otthonában sikerül bizonyítani. Mégis sikerült! Nagy szükség is volt erre a sikerre, nem csupán lélektanilag, hanem a bajnokság végkimenetele szempontjából is. Három fordulóval az idény vége előtt a már kiesett ZTE mellett még egy csapatot fenyeget a kiesés réme, nagy verseny várható tehát az alsóházban.

16. Zalaegerszegi TE 27 1 9 17 23–59 –36 12

Mivel a Vasas győzelmet aratott a balatonpartiak felett, úgy kellett ez a pápai siker, mint egy falat kenyér. A Kaposvár holnap játszik a Budapest Honvéd otthonában.

Visszatérve a mai találkozóra: az első negyórában elmaradtak a beígért ferencvárosi rohamok, sőt, ehelyett inkább a kiesés elől vészesen menekülő Lombard dolgozta ki helyzeteit sorra, hogy aztán a tizenötödik percben góllal szomorítsa a hazaiakat. Lazar Arszics három védővel a nyakán szépen passzolt ballal Lovrencsics Gergőhöz, aki mellel maga elé tette labdát, majd ballal Jova Levente mellett a bal alsóba lőtt. 0–1

Nem kell azért még megijedni – gondolhatták a rutinos ferencvárosi szurkolók, hisz a Lombard még sosem tudta legyőzni az FTC-t a magyar élvonalban. A hátrány ellenére azonban nem változott Lisztes Krisztiánék játéka, balszerencséjükre a Pápáé sem, így újabb negyedóra elteltével már két gól szerepelt az eredményjelzőn a vendégcsapat neve mellett.

Ezúttal is a szerb Arszics volt az előkészítő, aki remekül ugratta ki a jobb oldalon Lovrencsicset, aki hátrányból indulva jó pár métert vert a védőkre és higgadtan a hosszúba lőtt. 0–2

A szünetben a zöld-fehérek kettőt cseréltek, bejött Beliczky Gergő és Rósa Dénes is. Azt nem tudni, hogy ennek a két játékosnak köszönhetően, de a hazaiak játéka jócskán feljavult a második félidő elejére, de komoly lehetőséget így sem tudtak kidolgozni. Aztán a 67. percben jött az újabb hidegzuhany: Balog Zoltán elvesztette a fejét és egy perc alatt két sárgát szedett össze, így idő előtt mehetett zuhanyozni. Az FTC tehát emberhátrányban folytatta a találkozót.

A hajrára már nem fokozták az izgalmakat a futballisták, a Pápa története során először tehát legyőzte a Ferencvárost az élvonalban, ezzel óriási lépést téve a bennmaradás felé, míg a zöld-fehérek vereséggel hangoltak a jövő heti, Újpest elleni derbire.

Fotó: NSO.hu