Városlista
2026. május 14, csütörtök - Bonifác

Hírek

2015. Június 02. 09:03, kedd | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)

Borsosgyőri zebrák: Már folynak az előkészületek

Borsosgyőri zebrák: Már folynak az előkészületek

De nem azért, mert a Jobbik aláírásgyűjtést végzett a településrészen, a zebrákról már a februári lakossági konzultáción egyeztettek - mondta el Máté István képviselő.

Mint ahogy arról beszámoltunk, a Jobbik több mint 400 aláírást gyűjtött össze Borsosgyőrön annak érdekében, hogy a településrészt átszelő főúton mielőbb gyalogátkelőhely, vagy helyek épüljenek.

Máté István szerint a Jobbik nyitott kapukat dönget, ugyanis már februárban döntöttek arról, hogy a beruházás bekerül a városrészi fejlesztési programba. Azóta a beruházás előkészítése zajlik, május 14-én pedig az út kezelőjének szakemberével és a városfejlesztési osztály vezetőjével be is járták az útszakaszt, hogy megvizsgálják, hol építsék ki a gyalogátkelőket.

- Képviselőtársam tájékoztatta a jobbikos aláírásgyűjtőket, hogy már döntés született a zebrákról és a múlt szerdai részönkormányzati ülésen is tájékoztattam a lakosságot, hogy az ügy folyamatban van. Annek ellenére folytatták az aláírásgyűjtést, hogy az okafogyottá vált. A zebrák nem azért fognak megépülni, mert a Jobbik aláírást gyűjtött - szögezte le Máté István.

A lehetséges műszaki tartalmakról és az előkészületekről Molnár István beszélt. A városfejlesztési osztály vezetőjétől megtudtuk, az elmúlt években már több alkalommal keresték a közútkezelőt azzal, hogy a településrészen igény van gyalogátkelő létesítésére, ám ezidáig nem léptek. A lakossági konzultációt követően az a döntés született, hogy annak ellenére, hogy a főút a közútkezelő tulajdonában van, az önkormányzat saját forrásból megvalósítja a kívánt beruházásokat. Három lehetéseg helyszínt választottak, a Laki és a Dákai útnál, illetve az épülő orvosi rendelőnél épülhet zebra.

Molnár István cáfolta azt a jobbikos kijelentést, mely szerint 3 millió forintból megépülhetne két gyalogátkelőhely. Az osztályvezető szerint egy zebra tervezéssel, engedélyezéssel, járdaépítésekkel, közvilágításkorszerűsítéssel együtt 7-10 millió forintba is kerülhet. A munkálatok körülbelül 3 hónap múlva kezdődhetnek el, mire a tervezés és a versenyeztetés lezárul.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 14. 07:33, csütörtök | Helyi

Ujvári Szilvia: a Várkertfürdőben jóval nagyobb lehetőség rejlik

Úgy látja, jelenleg egy fontos elem hiányzik a rendszerből: egy, a fürdőhöz és a sportlétesítményekhez kapcsolódó szállodafejlesztés.

2026. Május 13. 17:14, szerda | Helyi

Tömegbukás részese volt a Tour de Hongrie pápai versenyzője

Egyelőre nincs információ arról, hogy tudja-e folytatni a versenyt a fiatal sportoló.

2026. Május 12. 17:49, kedd | Helyi

Eltűnt! Keresi a rendőrség a képen látható nőt!

A Pápai Rendőrkapitányság körözést adott ki egy 41 éves nő eltűnése miatt. A rendőrség jelenleg is keresi Czory Melindát, születési nevén Pente Melindát.

2026. Május 12. 13:01, kedd | Helyi

Ujvári Szilvia: A talajvédelem ma már nemzetstratégiai kérdés

Az Országgyűlés Agrár- és Élelmiszergazdasági Bizottságában hallgatták meg Bóna Szabolcs miniszterjelöltet – számolt be közösségi oldalán Ujvári Szilvia, a TISZA országgyűlési képviselője.