Hírek
2017. December 22. 10:06, péntek |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Biztonságban a piacon
A pápai rendőrök a helyi termelői piacon hívták fel a vásárlók figyelmét az adventi időszakban előforduló vagyon elleni bűncselekmények megelőzésére.
A Pápai Rendőrkapitányság munkatársai 2017. december 19-én délelőtt a zseblopások és alkalmi lopások áldozattá válásának megelőzési lehetőségeiről tájékoztatták a piac és az annak közelében levő áruház vásárlóit. A rendőrök felhívták a figyelmet arra, hogy a nyitott táskában, a farzsebben, valamint a bevásárló kosárban és a bevásárló kocsiban elhelyezett pénztárca nincs biztonságban, azt célszerűbb a mobiltelefonnal, a lakáskulccsal és az autó indítókulcsával együtt a ruházat egyik belső zsebében tartani. A gépkocsival érkezőket pedig arra kérték, hogy az autó utasterében ne hagyjanak értéket és az autó ajtóit arra az időre is zárják be, amíg a csomagtartóba pakolják a megvásárolt árucikkeket. A szóbeli tanácsok mellett a rendőrök prevenciós tanácsokat tartalmazó kiadványokat is adtak a megszólítottaknak.
A járőrök a gépkocsi feltörések megelőzése érdekében a piac környékén várakozó autók szélvédőjén „Ne hagyjon értéket a gépkocsijában!” feliratú bűnmegelőzési kiadványt helyeztek el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 19:25, szerda | Helyi
A rendszerváltás fája - A Föld napja alkalmából fát ültetett a Tisza közössége
Faültetéssel hívta fel a figyelmet a környezetvédelem fontosságára a Pápai Tisza Szigetek közössége a Föld napja alkalmából a pápai Várkertben.
2026. Április 22. 19:22, szerda | Helyi
Elstartolt a helikopteres gyakorlat Pápán
Megérkeztek a pápai légibázisra az amerikai 56. és 57. Harctéri Kutató-Mentő Század HH-60W Jolly Green II típusú helikopterei.
2026. Április 22. 19:00, szerda | Helyi
Mégis országgyűlési képviselő lehet Takács Péter
A Pápa központú körzetben alulmaradt képviselőjelölt a nyertese lehet annak az átalakításnak, amelyet Orbán Viktor kezdeményezett.
2026. Április 22. 09:28, szerda | Helyi
Schmidt Dezsőné nyitja ki fotóalbumát Pápán
Újabb különleges vendéggel folytatódik a Jókai Mór Városi Könyvtár népszerű „Pápai Fotóalbumok” sorozata: ezúttal Schmidt Dezsőné osztja meg személyes emlékeit és családi fotóit az érdeklődőkkel.

