Hírek
2014. Augusztus 04. 09:00, hétfő |
Helyi
Forrás: Pápai Rendőrkapitányság
Biciklilopók rendőrkézen
Zárt pápai lépcsőházból lopott el egy kerékpárt 2014. július 31-én az a három fiatal, akit néhány órán belül előállítottak a Pápai Rendőrkapitányság egyenruhásai. A kerékpár még aznap vissza került a tulajdonoshoz.
A rendelkezésre álló adatok szerint a Pápán élő sértett 2014. július 31-én, 19 óra körül csupán 10 percre hagyta magára egy zárt pápai lépcsőházban kerékpárját, mialatt annak nyoma veszett. A kétkerekű eltűnését azonnal bejelentette a Pápai Rendőrkapitányságon, majd hamarosan ez után édesapjával a városban közlekedve megpillantotta azt, amint egy férfi tekert rajta. A biciklist megállították és értesítették a rendőrséget. A Pápai Rendőrkapitányság munkatársai – Laczkó Attila r. főtörzszászlós, valamint Szentpéteri István, Bendes Attila és Adamik Balázs r. törzsőrmesterek – azonnal a helyszínre siettek, ahol intézkedtek a kerékpárt használó 18 éves L. A. pápai lakossal szemben. Kihallgatásakor tett vallomásában elismerte, hogy ő lopta el a kerékpárt két barátja társaságában a zárt lépcsőházból, amelynek zárját egy csavarhúzóval feszítette ki. A biciklit el akarta adni, a pénzen pedig társaival osztozott volna. A rendőrök a két segítőjét is igazoltatták, akik épp a kapitányság épülete előtt tartózkodtak. A 18 éves pápai E. E. táskájából előkerült a lépcsőház zárját kinyitó csavarhúzó, míg 17 éves Pápán élő barátja övtáskájában a bicikliről leszerelt első lámpát találták meg a rendőrök. L. A. lakásán tartott házkutatás során a biciklihez tartozó hátsó világító berendezésre és a számzáras lakatra is rábukkantak a járőrök.
A több tízezer forintot érő kerékpárt az eltulajdonítás napján, míg a később fellelt tartozékokat másnap adták vissza az intézkedő rendőrök a sértettnek.
A három gyanúsított ellen lopás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított büntetőeljárást a Pápai Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 17:14, szerda | Helyi
Tömegbukás részese volt a Tour de Hongrie pápai versenyzője
Egyelőre nincs információ arról, hogy tudja-e folytatni a versenyt a fiatal sportoló.
2026. Május 12. 17:49, kedd | Helyi
Eltűnt! Keresi a rendőrség a képen látható nőt!
A Pápai Rendőrkapitányság körözést adott ki egy 41 éves nő eltűnése miatt. A rendőrség jelenleg is keresi Czory Melindát, születési nevén Pente Melindát.
2026. Május 12. 13:01, kedd | Helyi
Ujvári Szilvia: A talajvédelem ma már nemzetstratégiai kérdés
Az Országgyűlés Agrár- és Élelmiszergazdasági Bizottságában hallgatták meg Bóna Szabolcs miniszterjelöltet – számolt be közösségi oldalán Ujvári Szilvia, a TISZA országgyűlési képviselője.
2026. Május 12. 12:44, kedd | Helyi
Jogosítvány nélkül, forgalomból kivont autóval okozott balesetet
A baleset következtében a gépkocsiban rögzítés nélkül utazó egyéves gyermek a járműből kiesett, és nyolc napon túl gyógyuló, súlyos egészségromlással járó sérüléseket szenvedett.

