Városlista
2026. március 14, szombat - Matild

Hírek

2015. November 09. 10:05, hétfő | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)

Bemutatták a jövő évi Pápa falinaptárt

Bemutatták a jövő évi Pápa falinaptárt

Pápa város jövő évi falinaptára hamarosan kapható lesz a város több könyvesboltjában, a népművészeti boltban, illetve a városi könyvtárban. Idén is régi képeslapok díszítik a kalendáriumot.

Az év végéhez közeledve jó szókásához híven ezúttal is elkészítette a jövő évi falinaptárát a Jókai Mór Városi Könyvtár, melyet dr. Áldozó Tamás polgármester ésdr. Hermann István könyvtárigazgató mutattak be ma délelőtt. A már megszokottnak mondható formában, régi pápai és környékbeli települések képeslapjai illusztrálják a kiadványt. A könyvtár saját képeslapjain kívül gyűjtők is segítetséget nyújtottak a naptár kialakításában - tudtuk meg Hermann Istvántól.

Áldozó Tamás üdvözölte a könyvtár kiadványát és rávilágított a kalendárium értékére. Mint mondta, Pápa és a környékbeli települések a 60-as, 70-es években rengeteget veszítettek saját arcukból, hiszen régi épületek sokaságát bontották le, jószerivel csak a templomok maradtak meg egyes falvakban. Az jövő évi naptárban is szembesülhetünk azzal, hogy ezeknek a településeknek markáns, sajátos arcuk volt - fogalmazott a városvezető, hozzátéve, talán a legnagyobb szívvfájdalom a Marcaltői Esterházy-kastély eltüntetése.

A naptár 1100 forintos áron kapható.

Címkék: naptár, pápa naptár

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 13. 13:43, péntek | Helyi

Ezer diák szavalta el a Nemzeti dalt Pápán

2026. Március 13. 07:06, péntek | Helyi

Ujvári Szilvia és Forsthoffer Ágnes személyes kapcsolatáról ír a kormánypárti sajtó

A Mediaworks-höz tartozó Ellenpont cikke szerint Ujvári Szilvia korábban a kertészeti termékekkel foglalkozó Teklandnál dolgozott vezetői pozícióban, amely a Forsthoffer család érdekeltségébe tartozik.

2026. Március 12. 14:12, csütörtök | Helyi

38 kórház bezárását tartalmazza egy korábbi kormány tervezet, melyet a Tisza szerint a választás után újra elővenne a Fidesz

A tervek szerint 38 kórházat bezártak volna, mintegy 14 ezer aktív kórházi ágyat megszüntettek volna, a járóbeteg-szakrendelők számát pedig a jelenlegi 557-ről 221-re csökkentették volna.