Városlista
2026. április 4, szombat - Izidor

Hírek

2016. Július 01. 12:34, péntek | Belföld
Forrás: Infopapa.hu, Kisalfold.hu

Baleset a Rába-ringen - Egy fiatal audis mérnök meghalt a Lamborghiniben

Baleset a Rába-ringen - Egy fiatal audis mérnök meghalt a Lamborghiniben

Egy Lamborghinit tesztelt az Audi két fiatal mérnöke az écsi Rába-ringen, az autó kisodródott, vezetője meghalt.

Borzasztó tragédia történt kedden késő délután az écsi Rába-ringen írja a kisalföld.hu. Az Audi Hungaria mérnökei egy Lamborghini Huracánt teszteltek, amikor vélhetően relatív gyorshajtás miatt a pályáról kisodródott az autó és szalagkorlátnak csapódott.

A kocsiban ülők közül a sofőrt életveszélyes, kritikus állapotban vitték a mentők a győri kórházba; a mellette ülő kollégája könnyebben sérült meg. A sofőr mindössze 31 éves volt, sérülései az élettel összeegyeztethetetlenek voltak, nem tudták megmenteni. A sofőr mellett ülő, másik mérnököt megfigyelésre vették fel a Petz-kórház baleseti osztályára – tájékoztatott prof. Oláh Attila orvos igazgató.

Az érintett mérnök raliversenyeken is részt vett, speciális vizsgával rendelkezett - írja a portál.

„Kollégáink valóban tesztelésen vettek részt, s megrendülve értesültünk a történtekről. Osztozunk a család gyászában" – mondta Czechmeister Mónika, az Audi Hungaria kommunikációs vezetője. Hozzátette azt is, a baleset részleteit ők is vizsgálják, nyilatkozni annak eredménye után tudnak és fognak.

A kisalfold úgy tuja, az elhunyt fiatalembernek a hétvégén volt az esküvője, feleségével most indultak volna nászútra.

A rendőrség gondatlanságból elkövetett, halálos közúti baleset okozásának megalapozott gyanúja miatt rendelt el vizsgálatot. Hogy ki lehet a gyanúsított, az nem derült ki. A baleset részleteiről sem nyilatkoznak ezúttal, az ugyanis magánterületen történt.

Szintén egy Lamborghini Hurracan volt az, amelyikkel tavaly előtt szállt el egy férfi az m7-es autópályán. Talán sokan emlékeznek erre a videóra. Ezt a bivalyerős autót bárki vezetheti, akinek van jogosítványa.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld

Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban

Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból

2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld

Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is

A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.

2026. Április 04. 09:43, szombat | Belföld

BRFK: az amerikai alelnök látogatása miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz Budapesten

Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken a police.hu oldalon.

2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld

Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén