Hírek
2021. Május 19. 21:19, szerda |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Babos János fotóriporternek állítottak emléket
A fotóst Pápán szinte mindenki ismerte, a mai naptól az ő neve is szerepel a Jókai Mór Városi Könyvtár helytörténészeknek emléket állító tábláját.
Az emléktáblát, amely sajnálatos módon bővítésre szorul, 2018-ban helyezték el a könyvtár olvasótermében. Babos János munkássága helytörténeti szempontból is megkérdőjelezhetetlen, hiszen évtizedeken keresztül fotózta a város utcáit, tereit, épületeit, eseményeit és arcait. Munkái kortörténeti dokumentumok. Névtáblájának elhelyezésére összehívott alkalmon Polovitzerné Antal Mónika, a városi könyvtár szakmai vezetője köszöntötte az egybegyűlteket, majd pedig dr. Áldozó Tamás szólt a tavalyi évben elhunyt fotóriporterről. A polgármester személyes hangú beszédében néhány emlékét osztotta meg a hallgatósággal Babos Jánosról, akit barátjának tartott. Mint mondta, bohém, olykor felületesnek tűnő stílusa mögött fontos és lényeges dolgok foglalkoztatták Jánost, melyeket képein, vagy kimondott szavain keresztül át is adott környezetének.
- Babos János mindenkinek az emlékezetében úgy marad meg, mint egy kedves, szerethető ember, aki jó, ha ott van a környezetünkben. S ha János életművének ránk maradt darabjait nézzük, a több tízezer fényképet, ami egy nagy kirakós részeként mutatja be a város elmúlt évtizedeit, rá kell döbbennünk, hogy ebben ott van Babos János élete, de ott van a mi életünk is – fogalmazott a városvezető.

Dr. Hermann István nyugalmazott könyvtárigazgató felidézte az emlékfal létrejöttének történetét, illetve felidézte azokat a személyes emlékeit, amelyek Babos Jánoshoz kötötték. - Jancsi tovább él a képeiben, az alkotásaiban, azoknak az emlékezetében, akik őt ismerték – zárta gondolatait Hermann István.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 04. 12:56, kedd | Helyi
Durva rolleres balesetet rögzítettek megyénkben - Videó
Egy váratlan közlekedési helyzet pillanatok alatt balesethez vezethet, ezért a rollerezőknek is kiemelten fontos a körültekintő, a körülményekhez igazodó közlekedés - figyelmeztet a Veszprém vármegyei rendőrség.
2026. Augusztus 03. 17:17, hétfő | Helyi
Hőség, energiaválság - Újabb intézkedéseket vezetett be az önkormányzat Pápán
A tartós kánikula és az országos harmadfokú hőségriasztás miatt újabb intézkedéseket vezetett be Pápa Város Önkormányzata és a Pápai Városüzemeltetési és Közszolgáltató Nonprofit Kft.
2026. Augusztus 03. 14:14, hétfő | Helyi
Nagy területen ég az aljnövényzet Külsővatnál
Nagy területet érint a tűz, amely egy romos épületre és szalmabálákra is áterjedt.
2026. Augusztus 03. 10:57, hétfő | Helyi
Országos vízipisztoly-csata és rekordkísérlethez csatlakozik a Pápai Várkertfürdő
Országos rekordkísérlet részese lehet a Pápai Várkertfürdő augusztus 8-án, szombaton.

