Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2018. Március 08. 20:51, csütörtök | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Az utolsó simításokat végzik a Picasso kiállításon - Szombaton megnyílik a tárlat

Az utolsó simításokat végzik a Picasso kiállításon - Szombaton megnyílik a tárlat

Pablo Picasso műveiből nyílik kiállítás a pápai Esterházy-kastélyban. A tárlat megnyitására szombaton négy órakor kerül sor, minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők, akiknek azonban van egy kérésük a látogatókhoz.

Méghozzá az, hogy talpig feketében jelenjen meg a kiállításmegnyitó közönsége. Nem ez az első alkalom, hogy az Esterházy-kastély időszaki kiállításának megnyitóján különleges kéréssel fordulnak a jelenlévőkhöz, a tavalyi Salvador Dalí kiállítás megnyitóján a férfiaknak bajuszt, a nőknek pedig álarcot kellett viselniük. Nem ez az egyetlen, ami közös a két kiállításban, ugyanis mindkét tárlat Thomas Emmerling tulajdona. A műgyűjtőtől megtudtuk, a Dalí-kiállítást a tavalyi évben a huszonötezer kastélylátogató nagy része megtekintette, így mindenképpen helye van Pápán a gyűjteményeinek. - A kastély falai között minden adott ahhoz, hogy a város Nyugat-Dunántúlon a művészet központjává válhasson. Ha én ehhez hozzájárulhatok, akkor azt nagyon szívesen megteszem - mondta Thomas Emmerling, utalva arra, hogy a következő években is folytatni kívánja az Esterházy-kastéllyal való együttműködést.

A kiállításon már az utolsó simításokat végzik, az alkotásokat elhelyezték a falakon, még a tárlat színesítésére szolgáló plusz elemek elkészítése van hátra - mondta el Boros Katalin. A kastélyt üzemeltető cég ügyvezetőjétől megtudtuk, a kiállításon megmutatják azokat a hölgyeket, akik inspirálták Picassot művészetében, de látható lesz a 20. század kiemelkedő művésze alkotás közben, hiszen készült róla több mozgókép is. A Dalí-kiállításhoz hasonlóan ezúttal is színesítik a tárlatot a művész idézetei, hiszen Picassonak is voltak nagy mondásai, emellett pedig a festő életútja és életének különleges történetei is megismerhetők lesznek. - Picassot a művészt és Picassot az embert egységben kívánjuk kezelni, így a művészete és az élete egy komplett élmény lesz majd a kiállítás látogatóinak - fogalmazott a kiállítás szervezője.

A kiállításmegnyitó szombaton 16 órakor lesz. A nem szokványos alkalmon spanyol édességgel és vörösborral várják a látogatókat, és ha minden jól megy, egy különleges programra is sor került majd. A szervezők arra kérik az érdeklődőket, hogy talpig feketében érkezzenek a megnyitóra. A kiállítás egyébként vasárnap 9 órától látogatható.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 17:00, vasárnap | Helyi

Ujvári Szilvia: Takács Péter úgy lenne jelen a körzetben, mint Columbo felesége

A Tisza jelöltje szerint a képviselet nem kampányidőszakos jelenlét, hanem mindennapi felelősség.

2026. Január 11. 12:24, vasárnap | Helyi

A doni katasztrófa hőseire emlékeztek Pápán

Az 1943-ban, 83 éve történt a doni áttörés, melynek évfordulója alkalmából tartottak megemlékezést Pápán, a második világháborús emlékműnél.

2026. Január 11. 11:13, vasárnap | Helyi

Leégett egy szerény otthon Bakonyszücsön, gyűjtést szerveznek a károsultnak

Mária egy befogadó telkén, a lakókocsiban élt, mindene odaveszet a tűzben, ő ki tudott menekülni.

2026. Január 11. 10:00, vasárnap | Helyi

Nem elég, hogy nekiütközött, még meg is ütötte

A 42 éves pápai férfi hirtelen áttért a szemközti sávba, nekiment egy autónak, majd bevert egyet a sofőrnek.