Hírek
2017. December 23. 10:52, szombat |
Életmód
Forrás: mti
Az ünnepek idején nő a szívinfarktus miatti halálozások száma
A téli hónapokban 30 százalékkal több a szívinfarktus miatti halálozás, és van két időpont télen, az egyik a karácsony, a másik az újév, amikor még 5-10 százalékkal emelkedik a szívinfarktus okozta halálozások száma
- hívta fel a figyelmet Maurovich-Horvat Pál kardiológus pénteken az M1 aktuális csatornán.
Mint mondta, ez egy körülbelül tizenöt éves megfigyelés. Kifejtette: ez a jelenség nem csak az időseket érinti, több kutatócsoport igazolta, hogy ilyenkor a fiatalabbaknál többször fordul elő szívinfarktus.
Egy ideig azt hitték, hogy csak a hideg okozza, összeszűkülnek az erek, sebezhetőbb a keringési rendszer, de ugyanilyen megfigyelések jöttek Ausztráliából vagy Új-Zélandról, ahol a karácsony nyárra esik - jegyezte meg.
Maurovich-Horvat Pál közölte: a megemelkedett szívinfarktusszám okai között van egyebek mellett a stressz, amelyet a rohanás, a vásárlás, a kialvatlanság okoz, valamint a túlzott alkoholfogyasztás és a nagyon sós ételek, mert ezek extra terhet rónak a keringésre.
Hangsúlyozta: oda kell figyelni a tünetekre, amikor nem szűnik a nagy mellkasi nyomás, halálfélelem jelenik meg, azonnal hívni kell a mentőt, mert perceken múlhat az élet, hiszen a szívinfarktus után minden félórával 10-15 százalékkal nő a halálozás valószínűsége.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 18. 07:46, kedd | Életmód
Olyan töltőt mutatott be a BYD, amivel egy tankolásnyi idő alatt feltölthető egy autó
A BYD bemutatta az eddigi leggyorsabb elektromosjármű-töltő platformját
2025. Március 17. 07:35, hétfő | Életmód
Észak-macedóniai tűzeset - Érkeznek az első sérültek Magyarországra
2025. Március 16. 08:33, vasárnap | Életmód
Humanoid robotot indít Elon Musk a Starship fedélzetén a Marsra
2026 végén indulhat el a Mars felé a SpaceX amerikai űripari vállalat Starship rakétája, amely magával visz majd egy Optimus humanoid robotot is