Hírek
2020. November 01. 08:50, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Az ősz leghidegebb hajnalával indult a november
Az ősz eddigi leghidegebb hajnalával indult a november; a Nyírségben mínusz 2 Celsius-foknál alacsonyabb hőmérsékletet is mértek - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap a Facebook-oldalán.
Azt írták: az északkelet felől érkező hideg, száraz levegő hatására nagyjából a Dunától keletre található tájakon fagypont közelébe csökkent a hőmérséklet, kisebb körzetekben gyenge fagy is előfordult.
Mostanáig az idei ősz leghidegebb hajnala október 19-én volt, akkor a Pest megyei Kakucson mínusz 1,4 fokig hűlt a levegő. Most ennél egy fokkal hidegebbet mértek, Nyírlugoson mínusz 2,4 fokig csökkent a hőmérséklet november elsején hajnalra. Így most már ez az új őszi szezonrekord.
A Dunántúl nagyobb részén éjjel tartósan felhős volt az ég, így arrafelé enyhébb maradt az idő - tették hozzá.
Az előrejelzés szerint vasárnap napközben döntően 11-15 fokig emelkedik a hőmérséklet, de a délnyugati határ mentén kissé melegebb is lehet. Késő estére általában 5-13 fokra hűl le a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 08:26, vasárnap | Belföld
Operatív törzs: ahol riasztás van érvényben, ott aki teheti, ne induljon útnak
2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld
Meteorológia: a következő egy-két éjszaka még lehet extrém hideg
2026. Január 11. 08:21, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: béke, nemzetközi tekintély, fejlődés, újra nagy és erős Magyarország
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson - jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.

