Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2017. Február 09. 07:06, csütörtök | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt) - Pápai Rk.

Az interneten is átverhetik. Mutatjuk, hogyan védekezzen

Az interneten is átverhetik. Mutatjuk, hogyan védekezzen

Számos európai országban, így Magyarországon is 2017. február 7-e a Biztonságosabb Internet Napja.

Kérjük, fogadják meg az alábbi rendőrségi tanácsokat az internet használatával elkövetett bűncselekmények megelőzése, valamint a biztonságos böngészés érdekében!

  • Válasszon legalább 8 karakteres, kis- és nagybetűt, valamint számot, szimbólumot egyaránt tartalmazó jelszót, amit legalább havonta változtasson! Jelszavát ne árulja el még a legközelebbi ismerősének sem!
  • Ne adja meg személyes adatait, pontos lakcímét, telefonszámát a közösségi oldalakon!
  • Gondolja át, hogy milyen fotót tölt fel magáról a világhálóra! Az internetre felkerült fotóinkat nemkívánatos oldalakon is viszontláthatjuk.
  • Az internetes ismerkedésnél tartsa szem előtt, hogy a világhálón nem mindenki az, akinek kiadja magát.
  • Ne tegye közzé a közösségi oldalakon, hogy mikor nem tartózkodik otthon. A téli vakáció alatt készült felvételek feltöltésével várja meg a hazaérkezést!
  • Legyen óvatos az internetes apróhirdetésekkel! Vásárláskor válassza a személyes átvételt és fizetést a banki előreutalás és a postai utánvétel helyett!
  • A világhálón történő levelezések alkalmával ügyeljen arra, hogy mást becsületsértő, rágalmazó kifejezésekkel ne illessen!
  • Az interneten számos ingyenes, jó hatásfokú vírusvédelmi szoftver érhető el, melyek egy egyszerű regisztrációt követően telepíthetőek és különösebb szakértelem nélkül használhatók.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 17:00, vasárnap | Helyi

Ujvári Szilvia: Takács Péter úgy lenne jelen a körzetben, mint Columbo felesége

A Tisza jelöltje szerint a képviselet nem kampányidőszakos jelenlét, hanem mindennapi felelősség.

2026. Január 11. 12:24, vasárnap | Helyi

A doni katasztrófa hőseire emlékeztek Pápán

Az 1943-ban, 83 éve történt a doni áttörés, melynek évfordulója alkalmából tartottak megemlékezést Pápán, a második világháborús emlékműnél.

2026. Január 11. 11:13, vasárnap | Helyi

Leégett egy szerény otthon Bakonyszücsön, gyűjtést szerveznek a károsultnak

Mária egy befogadó telkén, a lakókocsiban élt, mindene odaveszet a tűzben, ő ki tudott menekülni.

2026. Január 11. 10:00, vasárnap | Helyi

Nem elég, hogy nekiütközött, még meg is ütötte

A 42 éves pápai férfi hirtelen áttért a szemközti sávba, nekiment egy autónak, majd bevert egyet a sofőrnek.