Hírek
2021. Február 22. 08:07, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Az immunrendszer erősítését célzó kampányt indít a vöröskereszt és a dietetikusok szövetsége
Az immunrendszer erősítését célzó figyelemfelhívó kampányt indít a Magyar Vöröskereszt és a Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége - mondta a szövetség főtitkára vasárnap az M1 csatornán.
Erdélyi Alíz közlése szerint a kampány a koronavírusos megbetegedés megelőzése érdekében indított vöröskeresztes felvilágosító program része.
Hangsúlyozta, hogy az immunrendszer erősítésében jelentős szerepe van az egészséges táplálkozásnak. A hiteles tájékoztatás érdekében a vöröskereszt a szövetséggel együttműködésben hat fő üzenetet fogalmazott meg. Ajánlásaik a szezonalitást és a hazai alapanyagokat helyezik előtérbe, továbbá felhívják a figyelmet a változatos táplálkozás fontosságára.
Az ajánlások és az ahhoz tartozó infografikák a vöröskereszt oldalán, illetve a www.okostanyer.hu oldalon is elérhetők - tudatta a szövetség főtitkára.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 28. 07:56, péntek | Belföld
Gazdaság: Máris csökkentette idei várakozásait a jegybank
Februárban elérte az infláció a csúcsát, 2025-ben átlagosan 4,5-5,1 százalék között lesz a fogyasztói árak növekedése, és 2026 elején mérséklődik ismét a jegybanki toleranciasávba
2025. Március 28. 07:55, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódott a talajok feltöltődése
Az elmúlt héten csökkent a csapadékhiány, még pár napig folytatódik a talajok feltöltődése, majd szárazabb időszak kezdődik - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. Március 28. 07:47, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: kiegészítő nyugdíjemelésre lehet szükség novemberben
A kormány 4,5 százalékos inflációval számol, így novemberben mintegy 1,3 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésre lehet szükség - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.
2025. Március 27. 06:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a falut nem leépíteni kell, hanem felépíteni
A falut nem leépíteni kell, hanem felépíteni - jelentette ki a miniszterelnök, aki szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban a kormány kistelepüléseket támogató programjairól számolt be.