Hírek
2016. Június 04. 05:00, szombat |
Életmód
Forrás: mti
Az idejében felfedezett prosztatarák gyógyítható
Nyírády Péter egyetemi tanár szerint az idejében felfedezett prosztatarák gyógyítható, ezért fontos, hogy a kellemetlen vizsgálat ellenére minél többen elmenjenek a szűrésre.
Nyírády Péter az M1 aktuális csatorna péntek esti műsorában azt mondta, a megelőzést egészségtudatossággal kell elkezdeni, a férfiaknak saját maguknak kell tenniük ezért.
Hangsúlyozta, nem arra kell gondolni, hogy kellemetlen a vizsgálat, az "apróság" ahhoz képest, amit meg lehet vele előzni. Hozzátette: a prosztatarák a második leggyakoribb a rákos megbetegedések között, a halálozási listán viszont a hetedik, tízből három ember hal bele, de a szűrés így is kiemelt fontosságú.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 03. 10:00, péntek | Életmód
Puskás Ferenc unokája magyar állampolgárságot kapott
2026. Április 03. 09:04, péntek | Életmód
XIV. Leó: Jézus megtisztítja az emberről alkotott képünket, és megtanít bennünket szeretni
2026. Április 02. 14:00, csütörtök | Életmód
Cannes - Francia filmmel nyílik a fesztivál
Pierre Salvadori francia rendező La Vénus électrique (Elektromos Vénusz) című romantikus vígjátéka lesz május 12-én a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál nyitófilmje - jelentették be szerdán a szervezők.
2026. Április 01. 16:00, szerda | Életmód
Mentesítő és megerősített járatokkal készül a MÁV-csoport a húsvéti hétvégére
A tavaszi szünetre való tekintettel már nagycsütörtök délutánjától megerősített járatokkal, tartalék járművekkel és több személyzettel készül a húsvéti csúcsforgalomra a MÁV-csoport - közölte a társaság kedden az MTI-vel.

