Városlista
2026. május 14, csütörtök - Bonifác

Hírek

2023. Április 21. 07:37, péntek | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Pápai Rk.

Az evangélikus iskola kisdiákjai jártak a rendőrségen

Az evangélikus iskola kisdiákjai jártak a rendőrségen

A közelgő rendőrnap alkalmából a pápai Gyurátz Ferenc Evangélikus Általános Iskola alsó tagozatos tanulóit látták vendégül a pápai rendőrök.

Az intézmény 2. és 3. osztályos diákjai az iskolarendőrük kíséretében elsőként az előállító helyiséget tekintették meg, ahol mindenki kipróbálhatta bilincset. Ezt követően a gyermekek beülhettek a rendőrautóba, amelynek alkalmával a biztonsági övet is be kellett csatolniuk. A rendőr felhívta a figyelmüket arra, hogy még rövid úton sem szabad elmulasztani az öv használatát, valamint a vezető melletti első ülésen 150 centiméternél alacsonyabb gyermek nem utazhat. Végül három mágnestábla segítségével a gyalogos és kerékpáros közlekedés szabályaival, a kerékpárok kötelező tartozékaival és a kerékpárosok számára is fontos közlekedési táblákkal ismerkedtek a kisdiákok.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 14. 07:33, csütörtök | Helyi

Ujvári Szilvia: a Várkertfürdőben jóval nagyobb lehetőség rejlik

Úgy látja, jelenleg egy fontos elem hiányzik a rendszerből: egy, a fürdőhöz és a sportlétesítményekhez kapcsolódó szállodafejlesztés.

2026. Május 13. 17:14, szerda | Helyi

Tömegbukás részese volt a Tour de Hongrie pápai versenyzője

Egyelőre nincs információ arról, hogy tudja-e folytatni a versenyt a fiatal sportoló.

2026. Május 12. 17:49, kedd | Helyi

Eltűnt! Keresi a rendőrség a képen látható nőt!

A Pápai Rendőrkapitányság körözést adott ki egy 41 éves nő eltűnése miatt. A rendőrség jelenleg is keresi Czory Melindát, születési nevén Pente Melindát.

2026. Május 12. 13:01, kedd | Helyi

Ujvári Szilvia: A talajvédelem ma már nemzetstratégiai kérdés

Az Országgyűlés Agrár- és Élelmiszergazdasági Bizottságában hallgatták meg Bóna Szabolcs miniszterjelöltet – számolt be közösségi oldalán Ujvári Szilvia, a TISZA országgyűlési képviselője.