Hírek
2025. Szeptember 04. 14:19, csütörtök |
Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt
Az első országos királyi főügyészről emlékeztek meg Pápán
Kozma Sándor Pápán töltötte fiatal korát, a Széchenyi utcában őrzi emlékét márványtábla.
A Veszprém Vármegyei Főügyészség idén a hagyományoktól eltérően nem az Ügyészség Napján, hanem születésének 200. évfordulóján emlékezett meg Kozma Sándor (1825-1897) helyettes koronaügyészről, első országos királyi főügyészről 2025. szeptember 2-án Pápán.
Kozma Sándort, a modernkori magyar ügyészség megteremtőjét az ifjúkora kötötte Pápához, ahol a Református Kollégium diákjaként Petőfi, Jókai és a kor több neves személyiségének iskolatársa volt.
Ennek emlékét őrzi a főügyészség vezetői és a vármegye ügyészi szervezetének munkatársai által megkoszorúzott márványtábla a belvárosi lakóház falán, melynek kollégiumi évei alatt Kozma Sándor, majd fia, Kozma Andor költő is lakója volt.
A koszorúzást követően készült fotón dr. Orbán György főügyész és munkatársai láthatók.
Fotó:Veszprém Vármegyei Főügyészség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 17:00, vasárnap | Helyi
Ujvári Szilvia: Takács Péter úgy lenne jelen a körzetben, mint Columbo felesége
A Tisza jelöltje szerint a képviselet nem kampányidőszakos jelenlét, hanem mindennapi felelősség.
2026. Január 11. 12:24, vasárnap | Helyi
A doni katasztrófa hőseire emlékeztek Pápán
Az 1943-ban, 83 éve történt a doni áttörés, melynek évfordulója alkalmából tartottak megemlékezést Pápán, a második világháborús emlékműnél.
2026. Január 11. 11:13, vasárnap | Helyi
Leégett egy szerény otthon Bakonyszücsön, gyűjtést szerveznek a károsultnak
Mária egy befogadó telkén, a lakókocsiban élt, mindene odaveszet a tűzben, ő ki tudott menekülni.
2026. Január 11. 10:00, vasárnap | Helyi
Nem elég, hogy nekiütközött, még meg is ütötte
A 42 éves pápai férfi hirtelen áttért a szemközti sávba, nekiment egy autónak, majd bevert egyet a sofőrnek.

