Városlista
2026. március 14, szombat - Matild

Hírek

2019. Március 26. 07:02, kedd | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Az életmentés alapjaival ismerkedhettek meg az Esterházy-kastélyban

Az életmentés alapjaival ismerkedhettek meg az Esterházy-kastélyban

Az újraélesztés elméletével és gyakorlatával, valamint az elsősegélynyújtás alapjaival ismerkedhettek meg pápai múzeumok munkatársai.

Felmérések szerint a magyarok mindössze 0,3 százaléka tud szakszerűen eljárni vészhelyzet esetén. A szakemberek nem győzik hangsúlyozni, hogy mennyire fontos baleset vagy hirtelen egészségkárosodás esetén az, hogy a lehető leghamarabb megkezdődjön a segítségnyújtás. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat által szervezett egész napos alkalmon olyan forgalmas pápai intézmények munkatársai vettek részt, mint a Pannonia Reformata Múzeum, az Esterházy-kastély, valamint a Tourinform Iroda.

Pintér-Papp Esztertől, a szeretetszolgálat pápai csoportjának vezetőjétől megtudtuk, célkitűzésük, hogy valamennyi munkatársuk és önkéntesük rendelkezzen az elsősegélynyújtás és az újraélesztés alapismereteivel. Ennek érdekében kétnapos, gyakorlat központú belső képzéseket szerveznek, melyet a szeretetszolgálat pápai munkatársai közül mindenki elvégzett már. Ennek kapcsán vetődött fel az ötlet, hogy szélesebb körben is segítsék ezen ismeretek elsajátítását. Elsőként a JMSZK és az ESZI munkatársai voltak a tanfolyam résztvevői, most pedig az említett múzeumok és a Tourinform Iroda munkatársai részesülhettek az ismeretekben.

A délelőtti elméleti oktatásba Áldozó Tamás is belehallgatott. A polgármester elmondta, a város számára kiemelten fontos ez a kérdés, ennek érdekében defibrillátorokat helyeztek el a közforgalom számára nyitva álló intézményekben. Hozzátette, az eszközök meglétén kívül hasonlóan fontos az is, hogy ezeket használni is tudják, ezért is lényegesek az ilyen alkalmak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 14. 17:23, szombat | Helyi

Törölte a videót Takács Péter, amelyben egy kommunista mozgalmi dal szólt

Rövid idő után törölte közösségi oldaláról azt a videót Takács Péter, amelyben egy, a kommunista korszakhoz kötődő dal szólt háttérzeneként.

2026. Március 14. 16:50, szombat | Helyi

Kövér László: Mindenki hozzon magával még egy embert, lehetőleg a fiatalok közül

A Tarczy Lajos Általános Iskolában megtartott fórumon Takács Péter, a kormánypártok országgyűlési képviselőjelöltjének vendége volt az Országgyűlés elnöke.

2026. Március 14. 15:00, szombat | Helyi

1848 hőseire emlékeztek a Bázisrepülőtéren

Az 1848/49-es hősökre emlékeztek ünnepi állománygyűlésen, amelyen részt vett dr. Kovács Zoltán országgyűlési képviselő és Grőber Attila, Pápa város polgármestere is.

2026. Március 13. 13:43, péntek | Helyi

Ezer diák szavalta el a Nemzeti dalt Pápán