Hírek
2023. Szeptember 26. 21:36, kedd |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Az autó oldalának futott neki egy szarvas Bakonytamásinál, hárman megsérültek
Ma reggel 7 óra körül Bakonytamási külterületén egy szarvas futott neki egy személygépkocsi oldalának, melynek következtében a sofőr az árokba hajtott, és a járműben utazó mindhárom személy megsérült.
A Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság ismét körültekintő, figyelmes vezetésre hívja fel a figyelmet, és javasolja, hogy a vadveszéllyel jelzett útszakaszokat fokozott óvatossággal közelítsék meg, járművük sebességét csökkentsék.
- Tartsanak továbbá nagyobb követési távolságot, éjszaka és korlátozott látási viszonyok között pedig még mérsékeltebb sebességgel közlekedjenek!
- Folyamatosan figyeljék az út mindkét oldalát, és ha egy vadat látnak, számítsanak további állatok megjelenésére is!
- Ha hirtelen nagytestű vad kerül a gépkocsi elé, vészfékezzenek, adjanak hangjelzést, de ne rántsák félre a kormányt, még ha így el is ütik az állatot! Egy út menti fának, vagy a szemben közlekedő gépkocsinak csapódva sokkal súlyosabb baleset következhet be.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 07:23, kedd | Helyi
Két szépkorút köszöntött Grőber Attila polgármester
Két pápai szépkorút is felköszöntött születésnapja alkalmából Grőber Attila polgármester. Lakatos Teréz 90., míg Mihalowitschné Biró Mária 95. születésnapját ünnepelte az elmúlt időszakban.
2026. Július 14. 07:18, kedd | Helyi
15 hektáron égett a tarló és az aljnövényzet Bakonyszücsnél
A pápai tűzoltók is részt vettek az oltásban.
2026. Július 13. 07:42, hétfő | Helyi
Felkészülési mérkőzésen sérült meg súlyosan a Perutz játékosa
A fiatal sportolót meg kellett műteni egy szerencsétlen esést követően.
2026. Július 11. 09:34, szombat | Helyi
25 éves a pápai Bázisrepülőtér
„Legyen ez a jubileum egyszerre számvetés és új kezdet. Emlékeztessen bennünket arra, hogy a múlt értékei adják a jövő erejét, és hogy minden újabb siker azok munkájára épül, akik előttünk jártak”

