Hírek
2020. Március 18. 18:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Az állatmenhelyek is bajba kerülnek a koronavírus miatt

A zsúfolt állatmenhelyeknek nincs akkora anyagi tartalékuk, hogy a koronavírus-járvány miatt kialakult állapotot uralni tudják – közölte a Hangya Közösség Alapítvány szerdán az MTI-vel.
A közlemény szerint a vidéki menhelyek többsége menzai maradékból oldja meg az állatok élelmezését, viszont az iskolák, egyetemek bezárásával megszűnik ez a lehetőség.
Sok szervezet tartott bevásárlóközpontokban havonta élelemgyűjtést, ami most megvalósíthatatlan, így kényszerhelyzetbe kerültek.
Ráadásul ma Magyarországon az állatvédő szervezetek saját fenntartásúak, és a szereplők nem kapnak állami támogatást.
Mivel egy kutya havi élelme körülbelül 9000 forintba kerül, arra kérik az embereket, hogy aki tud, segítsen.
Hozzátették, hogy a segíteni szándékozók ne személyesen keressék fel a menhelyeket, mert a legtöbb nem fogad látogatókat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:57, szerda | Belföld
A kormány szerint a kereskedők elkezdték csökkenti az árakat
A kormány mindent megtesz a családok, idősek anyagi biztonságáért, védelméért, nem engedi meg, hogy a kereskedelmi láncok elvegyék az emberek pénzét, mert extraprofitot szeretnének maguknak
2025. Március 19. 07:44, szerda | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség újra Embert keres a vasra!
Elindult a Honvédelmi Minisztérium és a Magyar Honvédség Embert a vasra! harmadik kampánya, a 2023-ban indított toborzó lényege, hogy az új haditechnikával felszerelt alakulatokhoz fiatalokat hívjanak a seregbe
2025. Március 18. 07:48, kedd | Belföld
Elindult a regisztráció a TeSzedd! programra
Elindult a regisztráció a TeSzedd! programra, az ország legnagyobb szemétszedési programjára, aki szeretne részt venni, az a szelektalok.hu oldalon jelentkezhet március 27-ig
2025. Március 18. 07:44, kedd | Belföld
Keddtől mindenütt feloldja a tűzgyújtási tilalmat a Nébih
Keddtől Magyarországon sehol nem marad érvényben a tűzgyújtási tilalom - olvasható a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) honlapján hétfőn közzétett tájékoztatóban.