Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2011. Augusztus 28. 07:41, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress

Az agynak is árt a sok só

Az agynak is árt a sok só

Egy új tanulmány arra figyelmeztet, hogy nemcsak a szívnek és az ereknek, hanem az agynak is árthat a túl sok só. A tudósok szerint emellett hasonlóan rosszat tesz a testmozgás hiánya is.

A legutóbbi kísérletekben összesen 1262 férfi és nő vett részt, akiknek életkora 67-84 év közé volt tehető. A kutatók egészségi állapotukat három évig követték nyomon, és végül megállapították, hogy azoknak volt a legrosszabb a kognitív teljesítménye, akiknek a legmagasabb volt a nátriumbevitele (átlagosan napi 3091 milligramm naponta vagy még több) és a legkevesebbet sportoltak - írja a Neurobiology of Aging.

Az eredmények meglepőek, és kifejezetten fontosak. Az embereknek ugyanis tudniuk kell, hogy sokat tehetnek azért, hogy a kor előrehaladtával megőrizzék szellemi frissességüket. Ehhez pedig csupán annyi kell, hogy minél kevesebb sót fogyasszanak, és minél több időt töltsenek a friss levegőn mozgással, sportolással - mondta Carol Greenwood professzor.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: tanulmány

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában

Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót

Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót

2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.