Városlista
2026. február 22, vasárnap - Gerzson

Hírek

2017. Szeptember 22. 11:02, péntek | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Autó nélkül is lehet - Játékos programok az Autómentes Napon

Autó nélkül is lehet - Játékos programok az Autómentes Napon

Az elmúlt napok csapadékos időjárása után végre néha a nap is előbújt finom jelzést küldve, egyetért az autómentességgel.

Az Autómentes Nap egy minden évben szeptember 22-én megtartott rendezvény, mely a társadalom környezettudatosságát hivatott erősíteni. A cél az, hogy rávegyék a rendszerint autóval munkába, iskolába vagy kikapcsolódni járó polgárokat, hogy gyalog, kerékpárral vagy tömegközlekedéssel induljanak útnak. Ezen nemes célok jegyében szerveztek egésznapos rendezvényt.

A délelőtt folyamán az óvodásoké és az iskolásoké volt a tér. Számos érdekes járművet próbálhattak ki, trükkös bringákat, vagy épp a pedálos moszkvicsok egyikét, de a KRESZ Parkban a közlekedési táblákkal is megsimerkedhettek a gyermekek. Szekér túra keretében lovaskocsival lehetett menni egy-egy kört a városban, a Pápai Rendőrkapitányság pedig játékos feladatok segítségével oktatta az ifjúságot. A délutáni programok már az idősebb korosztályoknak szólnak, lehetőség van kerékpár regisztrációra a Bike Safe keretében, de bárki ingyenesen át is vizsgáltathatja bringáját. A legszebb kétkerekűket a nap zárásaként szépségversenyre nevezhetik be tulajdonosaik.

Címkék: Autómentes nap

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 21. 15:00, szombat | Helyi

Az amerikai legfelsőbb bíróság érvénytelenítette Donald Trump globális vámintézkedéseit

Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága érvénytelenítette a Donald Trump elnök által bevezetett, országonként megállapított vámokat pénteken.

2026. Február 21. 11:54, szombat | Helyi

A Tisza és a Fidesz is összegyűjtötte az induláshoz szükséges ajánlásokat

A Tisza Párt elnöke szerint rendszerváltó hangulat fogadta az aktivistáikat, mindenhol tömegek álltak sorba, hogy aláírhassák az íveket. Orbán Viktor azt írta: "Nagyok vagyunk, erősek vagyunk és győzni fogunk!"

2026. Február 20. 12:00, péntek | Helyi

EM államtitkár: az olcsó orosz energiaforrások kora véget ért a háborúval

Az Európa számára elérhető, olcsó orosz energiaforrások korának véget vetett az orosz-ukrán konfliktus - mondta Gondola Csaba, az Energiaügyi Minisztérium (EM) körforgásos gazdaságért és klímapolitikáért felelős államtitkára.