Hírek
2015. Október 31. 07:58, szombat |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)
Ammóniaömlés - Ezúttal csak gyakorlat
Tűzoltók, rendőrök és mentők is részt vettek a Pápai Hús Kft. súlyos káresemény elhárítását modellező tervgyakorlatán.
A közelmúltban történt éles balesetet követően ezúttal gyakorlaton kellett teljesíteniük a tűzoltóknak, rendőröknek és mentőknek. A két hónappal ezelőtti balesetet követően a gyár vezetője fontosnak tartotta elmondani, hogy a gyár szakembereinek és katasztrófavédelem embereinek szakszerűsége többek között annak köszönhető, hogy rendszeresen tartanak a mostanihoz hasonló gyakorlatot.
Csillag István tűzoltó alezredes, a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Pápai Katasztrófavédelmi Kirendeltségének vezetője a veol.hu-nak ismertette: az
üzem belső gyakorlatát összekötötték egy megyei ellenőrző gyakorlat végrehajtásával a pápai erők részére.
- A megyei ellenőrző gyakorlat vonatkozásában 18 órakor érkezett jelzés a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság műveletirányítási
ügyeletére, miszerint a Pápai Hús Kft.nél ammóniaszivárgás történt, és valószínűleg 5–6 kilogramm mennyiségű folyékony ammónia került a levegőbe.
Riasztották a helyi egységeket, továbbá a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság mobil laborját. A kiérkezést követően a kollégák a
feltételezett szituációnak megfelelően hajtották végre a felderítést. Egy sérült személyt találtak a hibás szelepcsoportnál, akinek a mentését elvégezték, majd
helyi szakemberek segítségével megszüntették a szivárgást, a kiszabadult ammóniát pedig vízpajzsokkal csapatták le. Végrehajtották még a Lehel utca
elzárkóztatását is, azaz hangosbemondón keresztül megkérték a lakókat, hogy zárják be az ablakokat és menjenek be a lakásaikba – nyújtott betekintést a
gyakorlat részleteibe a Pápai Katasztrófavédelmi Kirendeltség vezetője. Mint mondta, a művelet során igyekeztek a valós kockázati módozatoknak megfelelően modellezni a két hónappal a húsgyárban ezelőtt előfordult ammóniaszivárgásos káreseményt.
- Az üzem súlyos káresemény elhárítását modellező tervgyakorlatát értékeltük is, méghozzá megfelelőre. Az általunk végrehajtott megyei ellenőrző
gyakorlatot pedig a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság tűzoltósági főfelügyelője értékeli majd, azt gondolom, hogy megfeleltre – árulta el
Csillag István.
Unger Tamás alpolgármester mint jelen helyzetben a város polgári védelmének parancsnoka hangsúlyozta: fontos látni, mi történik egy ilyen
veszélyhelyzet során, és mi a megoldás az ilyen esetekben. – A gyakorlat alkalmával a katasztrófa elhárításában részt vevő szervek megerősítették a
pápaiakban, hogy kitűnően megállják a helyüket, összeszokottan és gyakorlatiasan kezelik az ilyen helyzeteket – mutatott rá az alpolgármester.
Fotó: Vallner Bettina
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 23. 21:14, kedd | Helyi
Szerelmet ígért, 2 millióval húzta le a pápai nőt
Csalás miatt tett feljelentést egy pápai nő, közel 2 millió forinttal károsították meg.
2026. Június 22. 20:58, hétfő | Helyi
A tanév végéhez igazítják a Pápai Játékfesztivál időpontját
Bár még alig ért véget az idei Pápai Játékfesztivál, a szervezők már a következő rendezvényre készülnek. A fesztivál közösségi oldalán bejelentették: a 2027-es Pápai Játékfesztivált június 18. és 20. között rendezik meg.
2026. Június 22. 08:18, hétfő | Helyi
Több pápai mentős is elismerésben részesült a Mentők Napján
A kitüntetések egyben elismerését jelentik annak a magas színvonalú és gyakran embert próbáló munkának, amelyet a pápai mentősök nap mint nap végeznek a betegek és bajbajutottak ellátása érdekében.
2026. Június 21. 19:04, vasárnap | Helyi
Ivóvízcsapokat és párakaput helyeztek ki Pápán a kánikula idejére
A nyári hőségben a felfrissülést és a megfelelő folyadékpótlást segítik azok az ivóvízcsapok és a párakapu, amelyeket a Pápai Vízmű Zrt. helyezett ki a város több pontján.

