Hírek
2022. Augusztus 20. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
AM: a kormány folytatja a kisbenzinkutak támogatását
A kormány a kisbenzinkutak további megsegítésére 18,5 milliárd forintot különített el, péntektől megnyílt az igénylés lehetősége az elektronikus felületen, a pályázók már augusztusban hozzájuthatnak a támogatáshoz
- közölte az Agrárminisztérium pénteken az MTI-vel.
A háború és a brüsszeli szankciók miatt egész Európában bizonytalanná vált az olajszállítás, nincs elég benzin, és az egekbe szökött az üzemanyag ára. A magyar kormány Európában egyedülálló módon immár 9. hónapja benzinárstoppal védi a magyar lakosságot. Árstop nélkül a mostani 480 forint helyett az elmúlt hetekben már több mint 800 forintot kellett volna fizetni a benzinért és 833 forintot a gázolajért - emlékeztet a szaktárca.
A kormány fontosnak tartja, hogy ne csak a nagy benzinkutakon, hanem kisbenzinkutakon is elérhető legyen az üzemanyag. Mivel a kis benzinkutakat kevésbé tőkeerős, hazai kis- és középvállalkozások üzemeltetik, a kormány márciusban bevezette a kis benzinkutak támogatásának programját, amelynek értelmében literenként 20 forint vissza nem térítendő állami támogatást kapnak. Ennek köszönhetően a kisebb kutak döntő része túlélte az eddigi nehézségeket - áll a közleményben.
Ezen kívül adó- és járulékkedvezményekben részesülnek, csökkentették a pénzügyi terheiket, valamint áthidaló hitellehetőséget és célzott fejlesztési programot is indítottak számukra. A kormány folyamatosan figyelemmel kíséri az üzemanyag-ellátási helyzetet is, ahogy eddig, ezután is mindent megtesz, hogy legyen elég üzemanyag Magyarországon - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 14:00, csütörtök | Belföld
MVM: április 30-ig kérhetik az ügyfelek a villamosenergia-fogyasztásukra a rezsistop kedvezményt
Április 30-ig nyilatkozhatnak azok az ügyfeleknek, akik villamosenergia-fogyasztásukra kérik érvényesíteni a rezsistop kedvezményt - közölte az MVM szerdán az MTI-vel.
2026. Április 23. 11:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó
Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó - közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.
2026. Április 23. 09:00, csütörtök | Belföld
Lőrincz Viktória és Ruff Bálint is szerepet kap az új kormányban
2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld
Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok
Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.

